Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45272634
Wiadomości
Kryształowy Puchar dla Krotoszyna (fot.)

Kapituła Nagrody Gospodarczej, która działa przy Stowarzyszeniu Ruch Regionalny Wielkopolan, uhonorowała Krotoszyn Kryształowym Pucharem Polski i Złotym Medalem. Wręczenie tych wyróżnień odbyło się 11 września na uroczystym spotkaniu w Ratuszu.

Na spotkanie przybył prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan (RRW) Ludwik Ratajczak wraz z członkami kapituły i dziennikarzami Naszej Wielkopolski - miesięcznika RRW. Burmistrz Julian Jokś przywitał także starostę Leszka Kulkę i jego gości z Węgier oraz przedsiębiorców, dyrektorów szkół, sołtysów, przedstawicieli prasy lokalnej, swoich zastępców: Franciszka Marszałka i Ryszarda Czuszke, przewodniczącą Rady Miejskiej Zofię Jamkę, radnych i pracowników Urzędu.


Gospodarz gminy w powitalnym przemówieniu nawiązał m.in. do wydarzenia odbywającego się równolegle na Rynku – dorocznej imprezy kulinarnej: „Co roku na spotkania kulinarne przybywają ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarczego naszego miasta, ludzie, którzy pracują w oświacie, w samorządach oraz w jednostkach pomocniczych, ażeby wspólnie, razem świętować i smakować to, co w naszej kuchni regionalnej jest najlepsze i co stanowi o naszej odrębności. Dzisiaj, 11 września Krotoszyn otrzyma od kapituły Regionalnego Ruchu Wielkopolan duże wyróżnienie. Krotoszyn postrzegany jest jako dobry oraz prężny ośrodek. Takie wyróżnienie i podanie nam ręki przyjmujemy z wielkim honorem i zaszczytem”.

Burmistrz przeprosił zgromadzonych za to, że uroczystość – pierwotnie planowaną jako plenerową – przeniósł do Ratusza.

Podkreślił, że największym atutem Krotoszyna są nasze lokalne firmy.

 „Jestem dumny z tego, że jestem burmistrzem takiego miasta, gdzie mogę jednym tchem wymienić kilkanaście firm, liderów w swoich dziedzinach”.

Na zakończenie w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy podziękował kapitule za to, że tak pozytywnie oceniła zmiany w krajobrazie gospodarczym Krotoszyna.  

Potem głos zabrał prezydent Ruchu Ludwik Ratajczak. Po jego przemówieniu członkowie kapituły przekazali uroczyście na ręce przedstawicieli gminnego samorządu puchar i medal. Do gratulacji z tej okazji dołączył się starosta Leszek Kulka.

(eliz)


* * *


Kapituła Nagrody Gospodarczej, która działa przy Stowarzyszeniu Ruch Regionalny Wielkopolan, przyznała Krotoszynowi w czerwcu br. Kryształowy Puchar Polski oraz Złoty Medal. Kapituła uznała Krotoszyn za godny takiego wyróżnienia. W uzasadnieniu przedstawionym na ratuszowym spotkaniu oraz na łamach czerwcowego wydania Naszej Wielkopolski kapituła określa Krotoszyn jako jedną z najlepiej rozwiniętych gmin w Wielkopolsce. Podkreśla liczbę podmiotów gospodarczych na naszym terenie, dobrze rozwiniętą infrastrukturę, działalność licznych stowarzyszeń.


Członkowie Kapituły Nagrody Gospodarczej RRW

Ludwik Ratajczak – prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan

dr Kazimierz Nadolny – członek

Andrzej Skubiszyński – członek

Lucyna Wojtowicz – dziennikarka NW

Maria Skubiszewska – dziennikarka NW

Miesięcznik Nasza Wielkopolska jest kolportowany bezpłatnie na terenie Wielkopolski, gdzie trafia do urzędów i innych instytucji. Regularnie jest także dostarczane do siedziby władz państwowych i do sejmu. Większość stron czerwcowego numeru informującego o wyróżnieniu dla naszej gminy poświęcona jest Krotoszynowi. Na okładce umieszczono fotografię Agnieszki Duczmal, wybitnej Wielkopolanki pochodzącej z Krotoszyna. W środku umieszczono także obszerny wywiad z panią Agnieszką.


Zobacz także:
* czerwcowy numer "Nasza Wielkopolska"...
* strona internetowa miesięcznika "Nasza Wielkopolska"... 


fot. Izabela Bartoś

img_9406_400_05

img_9410_400

img_9411_400

img_9412_400

img_9413_400

img_9424_400

img_9429_400_01

img_9451_400


img_9451a_400_01

img_9452_400_01ikona daty16-09-2010, 10:13 ikona wyświetleń5797
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt