ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43863932
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
Kryształowy Puchar dla Krotoszyna (fot.)

Kapituła Nagrody Gospodarczej, która działa przy Stowarzyszeniu Ruch Regionalny Wielkopolan, uhonorowała Krotoszyn Kryształowym Pucharem Polski i Złotym Medalem. Wręczenie tych wyróżnień odbyło się 11 września na uroczystym spotkaniu w Ratuszu.

Na spotkanie przybył prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan (RRW) Ludwik Ratajczak wraz z członkami kapituły i dziennikarzami Naszej Wielkopolski - miesięcznika RRW. Burmistrz Julian Jokś przywitał także starostę Leszka Kulkę i jego gości z Węgier oraz przedsiębiorców, dyrektorów szkół, sołtysów, przedstawicieli prasy lokalnej, swoich zastępców: Franciszka Marszałka i Ryszarda Czuszke, przewodniczącą Rady Miejskiej Zofię Jamkę, radnych i pracowników Urzędu.


Gospodarz gminy w powitalnym przemówieniu nawiązał m.in. do wydarzenia odbywającego się równolegle na Rynku – dorocznej imprezy kulinarnej: „Co roku na spotkania kulinarne przybywają ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarczego naszego miasta, ludzie, którzy pracują w oświacie, w samorządach oraz w jednostkach pomocniczych, ażeby wspólnie, razem świętować i smakować to, co w naszej kuchni regionalnej jest najlepsze i co stanowi o naszej odrębności. Dzisiaj, 11 września Krotoszyn otrzyma od kapituły Regionalnego Ruchu Wielkopolan duże wyróżnienie. Krotoszyn postrzegany jest jako dobry oraz prężny ośrodek. Takie wyróżnienie i podanie nam ręki przyjmujemy z wielkim honorem i zaszczytem”.

Burmistrz przeprosił zgromadzonych za to, że uroczystość – pierwotnie planowaną jako plenerową – przeniósł do Ratusza.

Podkreślił, że największym atutem Krotoszyna są nasze lokalne firmy.

 „Jestem dumny z tego, że jestem burmistrzem takiego miasta, gdzie mogę jednym tchem wymienić kilkanaście firm, liderów w swoich dziedzinach”.

Na zakończenie w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy podziękował kapitule za to, że tak pozytywnie oceniła zmiany w krajobrazie gospodarczym Krotoszyna.  

Potem głos zabrał prezydent Ruchu Ludwik Ratajczak. Po jego przemówieniu członkowie kapituły przekazali uroczyście na ręce przedstawicieli gminnego samorządu puchar i medal. Do gratulacji z tej okazji dołączył się starosta Leszek Kulka.

(eliz)


* * *


Kapituła Nagrody Gospodarczej, która działa przy Stowarzyszeniu Ruch Regionalny Wielkopolan, przyznała Krotoszynowi w czerwcu br. Kryształowy Puchar Polski oraz Złoty Medal. Kapituła uznała Krotoszyn za godny takiego wyróżnienia. W uzasadnieniu przedstawionym na ratuszowym spotkaniu oraz na łamach czerwcowego wydania Naszej Wielkopolski kapituła określa Krotoszyn jako jedną z najlepiej rozwiniętych gmin w Wielkopolsce. Podkreśla liczbę podmiotów gospodarczych na naszym terenie, dobrze rozwiniętą infrastrukturę, działalność licznych stowarzyszeń.


Członkowie Kapituły Nagrody Gospodarczej RRW

Ludwik Ratajczak – prezydent Ruchu Regionalnego Wielkopolan

dr Kazimierz Nadolny – członek

Andrzej Skubiszyński – członek

Lucyna Wojtowicz – dziennikarka NW

Maria Skubiszewska – dziennikarka NW

Miesięcznik Nasza Wielkopolska jest kolportowany bezpłatnie na terenie Wielkopolski, gdzie trafia do urzędów i innych instytucji. Regularnie jest także dostarczane do siedziby władz państwowych i do sejmu. Większość stron czerwcowego numeru informującego o wyróżnieniu dla naszej gminy poświęcona jest Krotoszynowi. Na okładce umieszczono fotografię Agnieszki Duczmal, wybitnej Wielkopolanki pochodzącej z Krotoszyna. W środku umieszczono także obszerny wywiad z panią Agnieszką.


Zobacz także:
* czerwcowy numer "Nasza Wielkopolska"...
* strona internetowa miesięcznika "Nasza Wielkopolska"... 


fot. Izabela Bartoś

img_9406_400_05

img_9410_400

img_9411_400

img_9412_400

img_9413_400

img_9424_400

img_9429_400_01

img_9451_400


img_9451a_400_01

img_9452_400_01ikona daty16-09-2010, 10:13 ikona wyświetleń5573
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt