Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44770725
Wiadomości
grafika
Mały projekt w Nowym Folwarku

Miasto i Gmina Krotoszyn zakończyła realizację projektu pn. „Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Nowym Folwarku”.

Ogromnym wkładem pracy przy realizacji przedsięwzięcia wykazali się mieszkańcy wsi, którzy pomagali przy wypompowywaniu wody ze stawu, oczyścili teren z trzciny i innych zarośli, ułożyli płyty do skarpowania brzegu stawu, obrzeże trawnikowe i wiele innych prac.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł około 30 tys. zł, z czego 70% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich, 23% to wkład pracy mieszkańców wsi. Pozostała część pochodziła z budżetu Miasta i Gminy Krotoszyn.  Dodatkowym kosztem dla gminy był podatek VAT w wysokości ok. 5 tys. zł
W ramach projektu zakupiono siedzisko z zadaszeniem, tablicę informacyjną, stojak na rowery, rośliny nasadzeniowe oraz oczyszczono staw.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gorzupi, Brzozy, Krotoszyna I, Kobierna oraz Bożacina za wypompowanie wody ze stawu.
Projekt pozwolił stworzyć miejsce, które swoim wyglądem poprawiło estetykę wsi  a mieszkańcom  dało przestrzeń do spędzania wolnego czasu.

(asjar)

Fot. archiwum CKI

 

 

 

ikona daty30-11-2012, 10:43 ikona autorammc ikona wyświetleń2019
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt