ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42318227
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja29-08-2017 11:38
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć30
Wakacje z biblioteką w Biadkach

 

Po raz kolejny, w środę 23 sierpnia 2017 roku Stowarzyszenie „Wspólnie dla Biadek” i Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie zaprosiły dzieci i młodzież na  pożegnanie wakacji z książką w ramach akcji „Wakacje z biblioteką”.

 

Na terenie rekreacyjnym pomiędzy szkołami w Biadkach zgromadziły się dzieci z Benic, Biadek, Chwaliszewa, Kobierna i Orpiszewa – miejscowości, w których mają siedzibę filie biblioteczne Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Dojechali również uczestnicy zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez bibliotekę pod hasłem „Sposób na dobre wakacje”. Grupy z Chwaliszewa, Kobierna i Orpiszewa dojechały, pod czujnym okiem opiekunów,  na rowerach, natomiast uczestnicy imprezy z Benic i Krotoszyna zostali dowiezieni autobusem.

 

Na miejscu wszystkich przywitał Mariusz Karbowiak – sołtys Biadek będący również kierownikiem Filii nr 4 w Biadkach Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci z różnych miejscowości integrowały się uczestnicząc w grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez bibliotekarzy. Odbyły się konkursy sprawnościowe oraz z wiedzy i twórczości autorów książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku zostały również przeprowadzone konkurencje sprawnościowe dla dorosłych uczestników imprezy. Rodzice i opiekunowie chętnie wzięli udział w rzucie dętką. Wszystkie osoby biorące udział w zabawach otrzymały nagrody. Przygotowano również kiełbaskę z grilla, napoje, ciasteczka i cukierki. Dzieci z poszczególnych miejscowości nawiązały nowe kontakty, miały możliwość aktywnie spędzić jeden z ostatnich dni wakacji. Przekonały się, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książkę, ale także jest to miejsce gdzie można ciekawie spędzić czas, a wiedza zaczerpnięta z książek przydaje się w różnych konkursach.

 

W imprezie uczestniczyło około 150 osób: dzieci, młodzież oraz opiekunowie, rodzice i dziadkowie. Nad bezpieczeństwem i sprawnym  przeprowadzaniem konkurencji czuwali  pracownicy krotoszyńskiej książnicy oraz wolontariusze z Biadek. 

 

Dyrekcja i pracownicy biblioteki w Krotoszynie oraz członkowie stowarzyszenia „Wspólnie dla Biadek” pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym impreza kończąca wakacje mogła się odbyć. Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Krotoszyn oraz pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadkach, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach, Maciejowi Poczcie i zespołowi „KORAL” oraz wolontariuszom za co serdecznie dziękujemy.          

 

Tekst: KBP

ikona daty29-08-2017, 11:34 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń706
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt