Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45232851
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja14-02-2018 12:04
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć9
E-sport w bibliotece - wyniki i podsumowanie turnieju gier komputerowych

 

W dniach 07.02, 08.02 oraz 09.02.2018 w bibliotece odbywały się zmagania krotoszyńskich graczy w turnieju gier komputerowych. W zawodach wzięły udział 24 dwuosobowe drużyny.

 

Counter Strike Global Offensive to wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa. W grze do walki stają dwie drużyny. Zadaniem każdej z nich jest eliminacja drużyny przeciwnej lub wykonanie określonego zadania. W grze występuje siedem różnych trybów, z których każdy ma odrębne cechy charakterystyczne. W przypadku turnieju w bibliotece gracze walczyli w krótkich, około 30-sekundowych rundach.

 

Pierwszego dnia odbyły się rozgrzewki w których gracze mieli szansę sprawdzić swój sprzęt. Ponad połowa drużyn zabrała ze sobą profesjonalne klawiatury, myszki oraz słuchawki. Udało się także rozegrać kilka towarzyskich meczy.

 

Podczas drugiego dnia turnieju udało się rozegrać 15 pojedynków. Uczestnicy podchodzili do rozgrywki bardzo poważnie, przed każdym meczem jeszcze raz sprawdzali sprzęt i ustawienia gry, tak, żeby powiększyć swoje szanse na wygraną. Rozgrywki trwały prawie do godziny 19:00.

 

W trzecim dniu zawodów rozegrano mecze półfinałowe, finałowe oraz mecz o trzecie miejsce. Rywalizacja stała się bardzo zacięta. Wskazywało na to nie tylko zaangażowanie zawodników ale także publiczności, która mogła oglądać zmagania na dużym ekranie. Końcowe mecze rozgrywano w trzech rundach.

 

Wyniki turnieju prezentują się następująco:

  • miejsce pierwsze: Mikołaj Kurzawski, Sebastian Bielski,
  • miejsce drugie: Michał Olachowski, Kacper Staniszewski,
  • miejsce trzecie: Remigiusz Kotecki, Marcin Andruszczyszyn.

 

Nagrody zostały wręczone przez dyrektora biblioteki Panią Ewę Bukowską oraz zastępcę burmistrza Krotoszyna Pana Ryszarda Czuszkę.

 

Turniej został zorganizowany przez pracowników Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej: Mateusza Jędrzejaka oraz Klaudię Mielcarek. Zawodnicy korzystali z nowoczesnych komputerów zakupionych dzięki dotacji celowej z Miasta i Gminy Krotoszyn. Zawodnicy docenili sprzęt i przebieg turnieju. Wielu z już teraz pytało o kolejne edycje rozgrywek.

ikona daty14-02-2018, 12:01 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2046
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt