ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44340397
znajdz_lokal_780_bez.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja21-05-2018 13:25
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć64
Relacja z rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz 2018

 

W sobotę, 19 maja 2018 r. Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Krotoszyn zorganizowały VIII rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”. Zorganizowany został z okazji obchodów jubileuszu upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku trasa rajdu prowadziła do Lutogniewa. Tradycyjnie jechali z nami uczniowie należący do Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „AS” Biadki. W rajdzie uczestniczyło ponad 100 rowerzystów ubranych w pomarańczowe kamizelki i mających odblaskowe elementy promujące akcję „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!”. Byli to sympatycy jazdy na rowerze i miłośnicy książek z terenu powiatu krotoszyńskiego.

 

Wszystkich uczestników zgromadzonych na parkingu przy bibliotece powitała Pani dyrektor biblioteki Ewa Bukowska i Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Następnie zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas rajdu. O godz. 9:00 ruszyliśmy w drogę. Ze względu na wcześniejsze opady deszczu musieliśmy zmienić trasę. Po drodze zatrzymywaliśmy się w miejscach związanych z historią regionu. Fakty historyczne dotyczące tych miejsc oraz  „Krotoszyńskie drogi do niepodległości” w ciekawy sposób przedstawił dr Edward Jokiel – prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Krotoszyn.

 

Jadąc przez Wróżewy dotarliśmy do Lutogniewa. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia powitał nas ksiądz kanonik Łukasz Żurawski, który zaprosił wszystkich do kościoła, gdzie w skupieniu wysłuchaliśmy krótkiej historii świątyni. W ogrodach probostwa czekał na nas słodki poczęstunek. Następnie udaliśmy się na grzybek, na pieczone kiełbaski i przepyszny placek ufundowany przez Piekarnię "Witek" S.C. Olszewscy i Cukiernię Rodzinną Janusz Witek.

 

Po krótkim odpoczynku nastąpił czas gier, zabaw i konkursów. Nagrodami były książki oraz materiały promocyjne powiatu krotoszyńskiego, Miasta i Gminy Krotoszyn oraz kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Kolumnę „kolarzy” eskortowała Straż Miejska, zaplecze techniczne zapewnili członkowie Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „AS” Biadki.

 

Dyrekcja i pracownicy biblioteki w Krotoszynie pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym rajd mógł się odbyć.

 

Tekst i zdjęcia: KBP

ikona daty21-05-2018, 13:15 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń879
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt