ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44332257
znajdz_lokal_780.jpg
Wiadomości
Wyróżnienie dla Krotoszyna jako najbardziej zinformatyzowanej gminy Wlkp.

W dniu 27 września na Wielkopolskim Forum Gospodarczym został roztrzygnięty konkurs 'Najbardziej zinformatyzowana gmina Wielkopolski'. Nasze miasto otrzymało WYRÓŻNIENIE:

     Konkurs zorganizowano w ramach I Wielkopolskiego Forum Gospodarczego 'Podpis elektroniczny - nowy wymiar gospodarki'. Do komisji napłynęło 40 zgłoszeń z województwa wielkopolskiego. Zgłaszający przysłali ankiety, które zawierały odpowiedzi na przedstawione przez Organizatorów pytania m.in. o stopień wykorzystania narzędzi informatycznych w pracy urzędów miast i gmin, możliwość wspomagania interesantów urzędów przez te narzędzia czy posiadanie aktualnych witryn internetowych.
     Laureaci zostali wyłonieni w trzech kategoriach: miasto, gmina wiejsko-miejska i gmina wiejska, tak by kryteria oceny były jak najbardziej porównywalne.
     Wszyscy laureaci i gminy wyróżnione posiadają strony internetowe. W ocenie wzięto pod uwagę przede wszystkim dostępność, aktualność i kompleksowość zasobów informacyjnych na tych stronach urzędów. Premiowano serwisy posiadające opis spraw załatwianych w urzędzie, listę procedur administracyjnych wraz z odpowiadającymi im formularzami urzędowymi, oferty inwestycyjne i ogłoszenia o przetargach.
     Kryterium oceny stanowiło także wykorzystanie systemów komputerowych i Internetu w pracy urzędu, ich zintegrowanie i możliwość wspomagania procesów decyzyjnych oraz kompleksowość oprogramowania.
     Jako ważny punkt w ocenie uznano także poziom informatyzacji w podległych gminom szkołach. Rozpatrywany był on jako liczba uczniów przypadających na 1 komputer. Wskaźnik ten wahał się od 20 do 50 uczniów.

Więcej informacji na stronie internetowej Wielkopolskiego Forum Gospodarczego:  http://www.wfg.pl/

ikona daty30-09-2002, 09:57 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń16141
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt