ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44332100
znajdz_lokal_780.jpg
Wiadomości
Burmistrz Julian Jokś zajął II miejsce!

Burmistrz Julian Jokś zajął drugie miejsce w grupie włodarzy gmin miejsko-wiejskich.

Klasyfikacja jest efektem podsumowania dorocznych ankiet, które redakcja Dziennika Gazeta Prawna już po raz drugi rozesłała z prośbą o wypełnienie do wszystkich samorządów w Polsce. W tym roku ankiety miały na celu ocenę burmistrzów, wójtów i prezydentów na kilka miesięcy przed zakończeniem kadencji i poszukanie odpowiedzi na pytanie, czy włodarze dbali o swoich mieszkańców, czy byli „perłami samorządu”.  

 

Autorzy ankiety mieli kilka założeń w sprawie oceny szefów jednostek samorządowych. Jednym z nich była pewność, że dobry burmistrz słucha mieszkańców i utrzymuje z nimi kontakt, odpytywali zatem z systemu komunikacji władzy z mieszkańcami. Premiowane były strony na profilach społecznościowych, jak np. Fecebook, oraz odpowiadanie na pytania mieszkańców zadawane drogą internetową tudzież prowadzenie sms-owego systemu ostrzegania przed zagrożeniami i powiadamiania o imprezach. Plusem dla włodarzy była także dbałość o to, aby urząd zapewniał tłumacza języka migowego do obsługi osób niesłyszących. Liczyła się również dostępność strony internetowej dla osób słabowidzących (lektor wiadomości).

Dobry burmistrz powinien słuchać mieszkańców, nie zaniedbując wiedzy i nauk płynacych z zewnątrz. Między innymi po to, aby aby wiedział, co dzieje się w innych miastach i gminach i w jaki sposób tamtejsi włodarze rozwiązują problemy dotyczące ich jednostek samorządowych. Była więc premiowana przez ankietujących aktywność burmistrzów poza terenem gminy, udział w pracach organizacji samorządowych.

Jednym z ważnych tematów ankiety była również umiejętność pozyskiwania funduszy z zewnątrz na wsparcie samorządowych inwestycji, bo dobry burmistrz powinien starannie liczyć gminne pieniądze. I tu również nie mieliśmy się czego wstydzić.
 

Dla wielu z urzędujących włodarzy zbliżająca się do końca kadencja nie była pierwszą. Ciągłość władzy była jednym z dobrze punktowanych pytań ankiety, gdyż mieszkańcy – wybierając ponownie tego samego burmistrza lub nie wybierając go – odpowiadają na pytanie: Czy ten burmistrz jest dla nas dobry. Burmistrz Julian Jokś urzęduje już dwudziesty rok.   Więcej o kryteriach oceniania włodarzy można przeczytac w tekście nadesłanym przez organizatorów podsumowania - w załączniku poniżej. 


Uroczyste podsumowanie wyników ankiety Dziennika Gazeta Prawna odbyło się 24 czerwca w Warszawie. Spotkanie nosiło tytuł „Perły Samorządu”. Bumistrz Julian Jokś nie mógł odebrać osobiście przygotowanego dla niego honorowego dyplomu. Naczelnik wydziału promocji UM Jacek Kępa odebrał w zastępstwie wyróżnienie, które 26 czerwca, podczas sesji miejskiej, zostało uroczyście przekazane burmistrzowi.

Podczas sesji włodarz naszej gminy odebrał także dyplom Centrum Edukacji Obywatelskiej przyznany „w dowód uznania za zaangażowanie w rozwój oświaty i aktywne wspieranie szkół” na terenie naszej gminy.

(eliz)

 

 

 

 

 

ikona daty29-07-2014, 15:42 ikona autoraib ikona wyświetleń6517
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt