Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44836011
Wiadomości
Szczegółowa mapa miasta i gminy

Urząd Miejski w Krotoszynie uruchomił System Informacji Przestrzennej Miasta i Gminy Krotoszyn...

...w oparciu o oprogramowanie eGmina firmy Geo System Sp. z o.o. W ramach wdrożonego systemu funkcjonują specjalistyczne moduły:

* iGeoPlan – wspomagający prace z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający automatyczne generowanie wypisów i wyrysów, prowadzenie rejestru decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego;

* iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) – system do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym zgodnie z Ustawą o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej z dnia 4 marca 2010r.;

* iRMK – (internetowy Rejestr Mienia Komunalnego) – system do prowadzenia miejskiego rejestru mienia komunalnego, rejestru dzierżaw, rejestru umów.

Wizualizacja odbywa się na tle aktualnego podkładu mapy ewidencyjnej (gminy, obręby, działki oraz budynki). Rozwiązanie wykorzystujące serwis WMS (Web Map Service) pozwala na bardzo szybki podgląd na tle aktualnych danych ewidencyjnych.

Budowa i wdrożenie systemu zostało wykonane w ramach projektu: „Wdrożenie nowoczesnej technologii informatycznej w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie w ramach projektu pn. Profesjonalne e-URZĄDzanie – dostawa, instalacja i wdrożenie systemu wspomagającego pracę Wydziału Gospodarki Przestrzennej”.

Częścią publiczną systemu jest portal mapowy 'dla mieszkańca' dostępny pod adresem  http://www.mapa.krotoszyn.pl/  oraz z poziomu strony internetowej miasta (baner).

W portalu mapowym publikowane są informacje o ewidencji gruntów, siatka ulic i numeracja adresowa, ortofotomapa oraz inne dane przestrzenne urzędu. Dostępne są funkcje wyszukiwania działek geodezyjnych, adresów i obiektów użyteczności. Docelowo w portalu znajdą się informacje o obowiązujących miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.


 
 

ikona daty26-10-2011, 21:23 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń12045
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt