ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44332130
znajdz_lokal_780.jpg
Wiadomości
grafika
KrotoFEST zrobimy po raz pierwszy

Jedną z ciekawszych imprez otwartych, które czekają krotoszynian w sezonie letnim, będzie KrotoFEST - Festiwal Aktywnych Sąsiadów, nowa forma wspólnej zabawy licznych organizacji, samorządu i wszystkich chętnych mieszkańców. Liczymy nawet na to, że będzie to najbardziej interesująca propozycja dla ogółu krotoszynian.

KrotoFEST zaplanowany został na 8 czerwca. Inauguracyjne – bo zaplanowanej jako doroczna – wydanie nowej imprezy odbędzie się na ulicy Rynkowej i Małym Rynku. Na czas zabawy teren zostanie wyłączony z ruchu ulicznego. Pomysł na KrotoFEST wynika z nowej strategii promocji naszej gminy. Zakłada ona, że bardzo wartościowym i wartym podkreślenia elementem naszego małego społeczeństwa, elementem, którym możemy się chwalić i budować na nim porozumienie z wszystkimi mieszkańcami, są liczne organizacje i stowarzyszenia działajace w gminie. Nowa impreza będzie wspólnym dziełem samorządu, jego jednostek organizacyjnych, rad osiedli i lokalnych stowarzyszeń, okazją do zaprezentowania swojego dorobku i sąsiedzkich pogaduszek przy kawie w letniej kawiarence.

Dla młodszych zorganizowane zostaną podwórkowe "zabawy z myszką", dla wszystkich – wystawy, prezentacje multimedialne, koncerty lokalnych muzyków-amatorów. W podwórkowym kinie wyświetlony zostanie nakręcony w Krotoszynie film "Przesyłka" w reż. Doroty Latour, na stoisku bibliotecznym wymienimy książki. Porozmawiamy o naszej gminie z urzędnikami zajmującymi się finansami, sprawami komunalnymi i planami rozbudowy. Fachowcy będą udzielali porad na temat zdrowego stylu życia, pomysłowi mieszkańcy przedstawią swoje wizje przyszłości miasta. Będzie sympatycznie, wesoło, gwarnie i bardzo pożytecznie.

Podczas KrotoFESTU zostanie zaprezentowane oficjalnie nowe logo naszej gminy. Dokładny program imprezy jest jeszcze ustalany, ze szczegółami mieszkańcy będą mogli zapoznać się w kolejnych tygodniach.

KrotoFESTU nie należy mylić z Dniami Krotoszyna, które mają tradycyjną formę festynowo-rozrywkową. W tym roku odbędą się w ostatni majowy weekend - od 24 do 26 maja.

 

UWAGA – spotkanie dla organizacji

W związku z przygotowaniami do KrotoFESTU zapraszamy przedstawicieli wszystkich lokalnych organizacji pozarządowych na spotkanie, na którym będzie można zaprezentować swoje pomysły na aktywność podczas imprezy i przedyskutować pomysły sąsiadów. Powstanie także wspólna koncepcja miasteczka organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w środę 27 marca o godz. 17.00 w CKI. Serdecznie zapraszamy.

(eliz)

ikona daty25-03-2013, 12:36 ikona autoraib ikona wyświetleń7934
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt