Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44832584
WIĘC WIEC! - Koncerty: Affabre Concinui, Shata QS, Motion Trio
Termin:
Od: 04-07-2015, 19:00
Do: 04-07-2015
Kategoria:

 

Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców ­ AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.

 

Miejsce: piękny, zrewitalizowany, zjawiskowy krotoszyński Rynek! W razie niepogody: sala kina Przedwiośnie. Kupujcie WIĘC bilety na miejsca siedzące, tylko 350 szt w cenie 5 PLN, www.bilety.kok.krotoszyn.pl.

 

Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.

 

Będą gotowe transparenty, część do samodzielnego, kreatywnego przez Was zapisania. Na kolejnych wiecach będzie przybywać kolejny wielki, długi, dostojny wiecowy transparent z myślą ważną o kulturze ważnych ludzi dla rozwoju naszej cywilizacji. Kulminacja będzie na końcu sierpnia, kiedy będzie największy wiec. Wtedy będziemy już dysponować sporym zbiorem naszej wiecowej twórczości o kulturze i sztuce. Z tego powstanie galeria myśli „Więc KULTURA!”.

 

 

A potem spotkamy się jeszcze 5 razy (co dwa tygodnie)…

Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku... 

Drugie spotkanie odbędzie się 4 lipca br. i spotykamy się w Krotoszynie z takimi artystami jak:

 

19:00 - 20:15 - Affabre Concinui

20:30 - 21:45 - Shata QS

21:45 - 22:00 - Wiec 2

22:00 - 23:15 - Motion Trio 

AFFABRE CONCINUI - to zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983 r. w Poznaniu. Członkowie zespołu są wychowankami dwóch poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefana Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego. Zespół koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju a także poza jego granicami. Repertuar zespołu to ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe – ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Dużą część repertuaru Affabre Concinui stanowią przeboje rozrywkowe XX w. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność podczas koncertów zespołu.


Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza ”idealnie współbrzmiąc”, co jest artystycznym credo zespołu.

 

 

Skład zespołu:

Robert Hylla – kontratenor

Leszek Marciniak – kontratenor

Przemysław Czekała – tenor

Piotr Lewandowski – baryton

Piotr Dziurla – bas

Artur Hoffmann – bas 

SHATA QS to artystka, której korzenie rozwijały się nie tylko w Polsce ale i głęboko w Azji oraz w mieście Nowy Jork. Od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych w tym współpracą z wieloma wybitnymi artystami scen międzynarodowych. Pomimo powiązania z ruchem rastafariańskim jej muzyka nie ma twardych szpon reggea'owych lecz bardziej elementy funku, soulu i elektroniki. To muzyka okraszona fantastycznymi partiami wokalnymi oraz bardzo solidnie osadzoną i znakomicie brzmiącą sekcją rytmiczną. W 2013 roku wraz ze swoim siedmioosobowym składem zwyciężyła finał muzycznego programu telewizyjnego "MUST BE THE MUSIC".

 


Zespół muzyczny:

Łukasz Damrych - instrumenty klawiszowe

Kamil Pelka - gitara basowa

Marcin Karel - gitara

Łukasz Sobolak - perkusja

Magdalena Kuś - wokal wspierający

Agata Dąbrowska - wokal wspierający 

MOTION TRIO - trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza - leadera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. Współpracują z wybitnymi postaciami z świata muzyki, m.in.: Michaelem Nymanem, Bobbym McFerrinem, Krzesimirem Dębskim i innymi. Zespół koncertował na sześciu kontynentach w trzydziestu dziewięciu krajach i nagrał 12 autorskich albumów.

 

©fot. Jacek Poremba


Skład zespołu:

Janusz Wojtarowicz

Paweł Baranek

Marcin Gałażyn


lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 26-06-2015, 14:25 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się