Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44832777
Portal
23. OTP "Autoportret Jesienny" Krotoszyn 2014


5 stycznia 2015 r. poznaliśmy wyniki obrad jury 23 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego "Autoportret Jesienny" Krotoszyn 2014. Jury w składzie: Maciej Woźniak - przewodniczący oraz Paweł W. Płócienniczak i Adam Wiedemann po przeczytaniu 210 nadesłanych zestawów wierszy na obradach 3-4 stycznia ustaliło że:


I Nagroda - nie zostaje przyznana


II Nagroda - ex aequo:

„tęczowy dziennik” - Zbigniew Milewski – Warszawa

„blumba” - Maciej Raś – Krotoszyn


III Nagroda - ex aequo:

"riszta” - Ewelina Kuśka - Jastrzębie Zdrój

"utopiona rybka” - Jolanta Nawrot - Gółkowo

"zamieszki w czytelni” - Tadeusz Hutkowski – Sochaczew


równorzędne wyróżnienia:

"Botwinka” - Piotr Macierzyński - Łódź

"LA” - Mariusz Cezary Kosmala - Legionowo

"pies na lampie” - Maciej Kotłowski - Wejherowo


W załącznikach obok protokół jury, nagrodzone i wyróżnione zestawy wierszy oraz fotorelacja z biesiady poetyckiej. W załączniku również mowa przewodniczącego jury Macieja Woźniaka. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 

W sobotę 24 stycznia 2015 r. o godz. 18:00 w Galerii Refektarz KOK odbyła się biesiada poetycka dla nagrodzonych i wyróżnionych uczestników turnieju. Natomiast o godz. 19:30 w sali Kina 3D Przedwiośnie odbył się koncert zespołu Świetliki. Tuż po koncercie na scenie kina laureatom Turnieju jury wręczyło nagrody i wyróżnienia.

 

 

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

 

W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

 

"Sromota" to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.

 

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

ikona daty09-01-2018, 11:55 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (0)