Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Krotoszyński Rower Miejski Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
33676002
Portal
grafika
Zapytaj burmistrza - edycja od 01.09.2016

 

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Serdecznie dziękuję.
 
Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim lub imię i treść pytania. Natępnie tekst należy zatwierdzić poprzez "Dodaj komentarz".
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych burmistrza i zadań gminy.
Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy burmistrza, jak np. urząd pracy, starostwo, policja, służba zdrowia itp.
Rubryka ma służyć dobrej komunikacji burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszej gminy.
 
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.

12. Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące porządku na posesjach prywatnych innych osób prosimy przekazywać do Straży Miejskiej, bowiem nie publikujemy uwag z danymi osobowymi lub adresowymi. Niemniej każda taka uwaga, również nie opublikowana, jest przekazywana do SM.  

* * *

Ważne dla usprawnienie komunikacji: Jeśli pytanie ma dotyczyć poruszonego już w tym dziale tematu i chcemy dodać do niego swoje nowe pytanie, prosimy poprzedzić wpis kliknięciem na słowo Odpowiedz przy danym zagadnieniu. Kontynuowanie w ten sposób dyskusji ułatwi przeglądanie działu pod kątem poruszanych tematów. 

ikona daty19-01-2017, 11:35 ikona autoraaa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (174)
ikona daty 2017-01-20 09:38 ikona autora paulina
witam. mam pytanie kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie ścieżek rowerowych ? na ul. słowiańskiej jest np w stanie tragicznym.
ikona daty 2017-01-19 14:50 ikona autora felek
dzień dobry panie burmistrzu, mam pytanie czy pracownicy mzk krotoszyn odbywali szkolenie typu "jak radzić sobie ze stresem" ?
ikona daty 2017-01-16 21:27 ikona autora maria
dobry wieczór, czy kontroluje pan stan powietrza w naszej gminie? ile domostw ukarała straż miejska za palenie szkodliwych materiałów? to bardzo przykre, że powietrze w mieście jest tak złe. kłęby dymu ponad niektórymi osiedlami wyglądają jak z thrilleru.
ikona daty 2017-01-16 19:02 ikona autora hania
witam mam pytanie pod kogo opieką jest droga powiatowa z krotoszyna do rozdrażewa.skandal taka szklanka i nikt nie sypie piachem.czy znów drogowcy są zaskoczeni zimą???????
ikona daty 2017-01-20 10:11 ikona autora franciszek marszałek
witam panią. droga z krotoszyna do rozdrażewa i ulica kozala w krotoszynie jest drogą powiatową zarządzaną przez starostę, w którego imieniu działa powiatowy zarząd dróg w krotoszynie przy ul. transportowej 1. przekażę tę uwagę właścicielowi, ale zastrzeżenia dotyczące akcji zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych można także zgłaszać do ww. instytucji. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-16 14:49 ikona autora krotoszanin
witam ! dlaczego w tym roku tzn 15.01. nie było Światełka do nieba ? pozdrawiam !
ikona daty 2017-01-15 21:27 ikona autora michał
panie burmistrzu mam pytanie czemu w tym roku było cienko z fajerwerkami w sylwestra
ikona daty 2017-01-13 09:41 ikona autora bartek
panie burmistrzu, chciałbym się dowiedzieć dlaczego od nowego roku na basenie wodnik nie jest honorowana karta dużej rodziny i od kiedy znowu będzie? dziękuję.
ikona daty 2017-01-19 09:58 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. trwa przekształcenie zakładu budżetowego pod nazwą centrum sportu i rekreacji wodnik w krotoszynie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wprowadzanie nowego programu obsługi klienta. karta dużej rodziny na basenie obowiązywać będzie po wprowadzeniu przez spółkę nowego cennika, co prawdopodobnie nastąpi w lutym. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-12 23:28 ikona autora tata dwójki cudownych dzieci
panie burmistrzu - jakie mamy stężenia smogu w krotoszynie i jakie na wioskach? co miasto robi by nasze powietrze było czystsze?
ikona daty 2017-01-19 10:38 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. samorząd podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska przed zanieczyszczeniem. 25 lutego 2016 r. radni podjęli uchwałę określającą zasady udzielenia dotacji celowej z budżetu gminy na pokrycie kosztów zmiany domowych systemów grzewczych na proekologiczne. prowadzimy również działania informacyjne, ich głównym celem jest podniesienie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń wynikających z palenia śmieci. stan powietrza w naszej gminie oceniany jest przez wojewódzki inspektorat ochrony Środowiska, najbliższa stacja pomiarowa znajduje się w ostrowie wielkopolskim. informacje te przekazywane są powiatom, bez podziału na poszczególne gminy. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-12 17:06 ikona autora matka sześciolatka
witam pana, za które sześciolatki nie będą pobierane opłaty za pobyt w przedszkolu, za te które ukończyły 6 lat w 2016 , czy też te które ukończyły lub ukończą 6 lat w pierwszym półroczu 2017, skoro opłaty mają być pobierane do 5 roku życia , w przedszkolach zdania są podzielone,proszę o wyjaśnienie tej kwesti...pozdrawiam
ikona daty 2017-01-20 10:26 ikona autora franciszek marszałek
witam pania. w związku z brakiem doprecyzowania nowo wprowadzonej regulacji prawnej w zakresie opłat za korzystanie przez dzieci z usług świadczonych przez przedszkola, zgłoszone przez panią wątpliwości traktuję jako w pełni uzasadnione. aktualnie w przedszkolach prowadzonych przez miasto i gminę krotoszyn zwolnienie z odpłatności w kwocie 1zł - za każdą kolejną godzinę przekraczającą pięciogodzinny pobyt dziecka - stosowane jest względem dzieci które w roku szkolnym 2016/2017 traktowane są jako realizujące roczne przygotowanie przedszkolne i w sprawozdawczości wg stanu na dzień 30 września 2016 roku wykazywane były jako sześciolatki urodzone w roku 2010 oraz dzieci starsze. wobec pozostałych dzieci opłata jest pobierana. pragnę jednocześnie panią poinformować, że uwzględniając powstałe nieścisłości prawne i napływające pytania, zarówno ze strony rodziców dzieci, jak i dyrektorów przedszkoli, w dniu 17 stycznia br. skierowałem, w nurtującej nas wszystkich sprawie, zapytanie do ministerstwa edukacji narodowej. zapewniam, że z chwilą uzyskania konkretnych wyjaśnień ze strony resortu oświaty wszystkie przedszkola zostaną o nich poinformowane z jednoczesnym zobowiązaniem do przekazania ich rodzicom dzieci. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-11 10:02 ikona autora bartek
panie buristrzu, zwracam się z pytaniem o problem z honorowaniem karty dużej rodziny na basenie wodnik. od 1.1.2017 karta nie jest honorowana, powmimo tego, że na stronie nadal widnieje informacja o tym, że powinna być. prosze mi powiedzieć dlaczego ta sprawa nie jest uregulowana i kiedy będzię. pozndrawiam.
ikona daty 2017-01-19 11:03 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. trwa przekształcenie zakładu budżetowego pod nazwą centrum sportu i rekreacji wodnik w krotoszynie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wprowadzanie nowego programu obsługi klienta. karta dużej rodziny na basenie obowiązywać będzie po wprowadzeniu przez spółkę nowego cennika, co prawdopodobnie nastąpi w lutym. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-09 19:38 ikona autora mam
witam, czy zakupił już jakiś inwestor teren przy ul. zacisze? jeśli tak to jakie są plany związane z tym terenem? stoi już od paru lat pusty i tylko straszy
ikona daty 2017-01-13 09:02 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. dla terenu położonego w krotoszynie przy ul. zacisze (po byłych zakładach mięsnych) obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta krotoszyna w rejonie ulic zacisze, kobylińska i sienkiewicza zatwierdzony uchwałą nr xxx/271/2013 rady miejskiej w krotoszynie z dnia 21 lutego 2013 r., ogłoszoną w dzienniku urzędowym województwa wielkopolskiego pod poz. 2858 z dnia 15 kwietnia 2013 r. w przeważającej części planu tereny zostały przeznaczone pod obszary zabudowy usługowej z dopuszczeniem lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, zatem wszelkie inwestycje lokalizowane na tym terenie muszą być realizowane zgodnie z zapisami ww. planu. w związku z tym, że tereny te są własnością prywatną, a inwestor nie sprecyzował jeszcze swoich planów inwestycyjnych nie posiadam konkretnych informacji odnośnie planowanych  inwestycji oraz terminu ich realizacji na przedmiotowym terenie. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-09 14:47 ikona autora peterek
sprawa smogu w mieście. czy ktoś podał jakie są koszty przejścia z ogrzewania węglowego (śmieciowego) na gazowe? to jest bardzo kosztowne i droga przez urzędową mękę. regulamin uzyskania dopłaty do takiej inwestycji jest restrykcyjny. dlaczego takich informacji się nie publikuje? kto rozlicza małe przedsiębiorstwa z gospodarki odpadami, to tam najczęściej po zmroku pali się różne świństwa.należy stworzyć możliwość wpisywania na listę takich trucicieli (adres) i spalarni śmieci - może to poskutkuje.
ikona daty 2017-01-19 10:19 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. miasto i gmina krotoszyn w trosce o czyste powietrze podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska przed zanieczyszczeniem atmosfery, dlatego 25 lutego 2016 r. rada miejska w krotoszynie podjęła uchwałę w sprawie określania zasad udzielania dotacji celowej z budżetu miasta i gminy na pokrycie kosztów zmiany systemów grzewczych na proekologiczne. w roku 2016 wszystkie wnioski, które zostały złożone zgodnie z regulaminem, zostały pozytywnie rozpatrzone. Łącznie miasto i gmina zrealizowało 35 wniosków na łączną kwotę 105 tysięcy złotych. do końca stycznia przyjmowane są wnioski na rok 2017, złożono już ok. 20 wniosków. podmiotem odpowiedzialnym za kontrolę przedsiębiorstw jest starosta krotoszyński. strażnicy miejscy zostali odpowiednio przeszkoleni i będą podejmować działania wobec mieszkańców, którzy nie dostosują się do obowiązujących zasad. przypadki spalania odpadów komunalnych należy zgłaszać telefonicznie do straży miejskiej, tel. 62 725 42 00 lub poprzez stronę internetową www.krotoszyn.pl w zakładce „napisz do straży miejskiej”. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-09 14:37 ikona autora peterek
kochany panie burmistrzu, przez jakiś czas w mieście przycinano drzewa i "leczono je" teraz tylko się wycina. czy miasto ma być pustynią? już teraz w upalne dni nie ma gdzie się schować lub odpocząć w cieniu (np. ul. raszkowska). kiedyś ul. chwaliszeska była piękną zieloną aleją dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy - drzewostan w opłakanym stanie - zaniedbany. czeka się by drzewa "umierały stojąc" - jeszcze można je uratować lub wydłużyć ich życie. i nie tylko to dotyczy tej ulicy. szanuj zieleń - czy to już nieaktualne? co robi wydział ochrony środowiska?
ikona daty 2017-01-19 09:59 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. właścicielem pasa drogowego ulicy raszkowskiej jest generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad, natomiast ulicą chwaliszewską zarządza powiatowy zarząd dróg przy ul. transportowej 1 w krotoszynie. właściciele dróg odpowiadają za stan drzewostanu na ulicach. gmina przykłada dużą wagę do utrzymania zieleni, każdego roku sadzi wiele drzew, dzięki temu zwiększa powierzchnię biologicznie czynną. natomiast wycinane są tylko te drzewa, które znajdują się w złym stanie fitosanitarnym. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-09 09:13 ikona autora mieszkaniec krotoszyna
gdzie są te pytania które zadajemy - czyżby cenzura , czy burmistrz boi się odpowiadać bo są niewygodne.
ikona daty 2017-01-13 11:13 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. publikowane są pytania spełniające wymogi regulaminu. pozdrawiam
ikona daty 2017-01-08 17:57 ikona autora robert
witam. dlaczego w specyfikacji przetargowej na budowę nawierzchni placu przy "rozchulantynie" nie zapisano faktu iż część prac została już wykonana. chodzi zarówno o nawierzchnię jak i kable oświetleniowe. czy miało to wpływ na cenę ?
ikona daty 2017-01-19 11:40 ikona autora fra
witam pana. przedmiar robót, dołączony do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, został dostosowany do pozostałego zakresu robót niezbędnego do ukończenia zadania pn. „przebudowa parkingu przy ul. słodowej w krotoszynie”. złożone oferty zawierały wycenę robót na podstawie ww. przedmiaru. ponadto informuję, że inspektor nadzoru inwestorskiego rozlicza zakres wykonanych prac budowlanych na podstawie obmiarów powykonawczych. pozdrawiam
First page
1
Last page