Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Unia Europejska Pogoda dla Krotoszyna
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1procent_200.jpg
baner200_czyste_powietrze.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
200_rekrutacja_2017.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
34970888
Portal
grafika
Zapytaj burmistrza - edycja od 01.09.2016

 

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Serdecznie dziękuję.
 
Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim lub imię i treść pytania. Natępnie tekst należy zatwierdzić poprzez "Dodaj komentarz".
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych burmistrza i zadań gminy.
Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy burmistrza, jak np. urząd pracy, starostwo, policja, służba zdrowia itp.
Rubryka ma służyć dobrej komunikacji burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszej gminy.
 
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.

12. Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące porządku na posesjach prywatnych innych osób prosimy przekazywać do Straży Miejskiej, bowiem nie publikujemy uwag z danymi osobowymi lub adresowymi. Niemniej każda taka uwaga, również nie opublikowana, jest przekazywana do SM.  

* * *

Ważne dla usprawnienie komunikacji: Jeśli pytanie ma dotyczyć poruszonego już w tym dziale tematu i chcemy dodać do niego swoje nowe pytanie, prosimy poprzedzić wpis kliknięciem na słowo Odpowiedz przy danym zagadnieniu. Kontynuowanie w ten sposób dyskusji ułatwi przeglądanie działu pod kątem poruszanych tematów. 

ikona daty19-01-2017, 11:35 ikona autoraaa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (350)
ikona daty 2017-04-27 08:57 ikona autora henryk
panie burmistrzu jak długo jeszcze placyk kuriozum z ":pięknymi dziurami" przy ul mickiewicza przed blokiem 27 i strażą pożarną będzie jeszcze wizytówką krotoszyna? dziury w mieście to chyba chluba naszych władz miasta. na ul zacisze, dojście do targowiska od ulicy sienkiewicza do kobylińskiej. \z poważaniem
ikona daty 2017-04-25 20:21 ikona autora wychowawca
szanowny panie burmistrzu, zwracam się z uprzejmą prośbą o wynajęcie grzybka w smoszewie dnia 13 maja. proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. pozdrawiam,
ikona daty 2017-04-26 13:47 ikona autora obywatel
chyba ta rubryka nie jest odpowiednim miejscem do tego typu zapytań. lepiej złożyć oficjalne pismo w urzędzie.
ikona daty 2017-04-25 18:36 ikona autora jacek
panie burmistrzu czy jest taka możliwość aby spotkać się z panem osobiście ? tzn czy ma pan jakieś dni kiedy przyjmuje pan interesantów ?
ikona daty 2017-04-23 14:25 ikona autora rowerzysta
pytanie nr 2 witam rok temu twierdził pan ze będzie oznakowanie ścieżek rowerowych znakami poziomymi a w szczególności przejazdów po pasach aby kierowcy wiedzieli ze jest tam przejazd rowerowy rok mija i nic w tym kierunku się nie zrobiło a dokładnie chodzi o ulice witosa obok biedronki w kierunku ulicy ostrowskiej obok dino na rondzie pozdrawiam i czekam na odp .
ikona daty 2017-04-19 20:37 ikona autora mieszkaniec
35 tys. zl. to faktycznie nie jest mało - popieram panią hannę i także proszę o odpowiedź co kosztuje tyle pieniędzy. rozumiem, że spotyka się pan z ludźmi lecz dlaczego na spotkania wydawane są pieniądze? przecież nie jest pan lobbystą.
ikona daty 2017-04-23 20:39 ikona autora też mieszkaniec
pan mieszkaniec i pani hanna mają rację, może dla pana 35 tys. zł to mało - zwłaszcza gdy wydaje pan by się spotkać nieswoje bo nasze pieniądze. podejrzewam, że kwota ta dotyczy pana spotkań w okresie Świąt bożego narodzenia - czy mam rację?
ikona daty 2017-04-22 16:23 ikona autora mieszkaniec
czyli wydano z urzędu na spotkania 35 tys.zł. i te pieniądze przepadły - czy naprawdę pan nie dostrzega, że kupuje pan sobie elektorat?
ikona daty 2017-04-27 12:14 ikona autora franciszek marszałek
witam państwa. proszę czytać ze zrozumieniem. 35 tys. to kwota z paragrafu, z którego opłacane są m.in wydatki na spotkania. bezpośrednio na organizację uroczystych spotkania z różnymi grupami mieszkańców wydział promocji zaplanował 10 tys. zł. w naszej gminie noworoczne spotkania z przedsiębiorcami odbywają się od ponad dwudziestu lat, prawie od początku istnienia samorządów. przedświąteczne spotkania z organizacjami pozarządowymi – od lat kilku. do najmłodszych wydarzeń należy spotkanie z przedstawicielami jednostek pomocniczych - rad osiedlowych i sołeckich, ale mam nadzieję, że one również staną się tradycją krotoszyńskiego samorządu. spotkanie z przewodniczącymi i sołtysami zorganizowane zostało na wniosek tych środowisk. Łącznie w tych wydarzeniach bierze udział około czterystu osób. jeśli jedynym powodem oddania na mnie głosu miałby być udział mieszkańca w odbywającym się raz na rok spotkaniu, byłaby to bardzo słaba motywacja. moją ideą jest współpraca i współdziałanie ponad podziałami politycznymi, dążę do godzenia interesów wszystkich grup społecznych. doroczne spotkania są skromną formą podziękowania za wspólną pracę na rzecz naszej małej ojczyzny. uważam, że kwestia kosztów spotkań została już naprawdę omówiona i proszę nie pytać więcej, bo zamykam temat. jeśli macie jednak państwo chęć na kontynuowanie rozważań, zapraszam do urzędu miejskiego. pozdrawiam
ikona daty 2017-04-19 17:05 ikona autora eryk
w tym roku fontanna puszcza 4 rok te same piosenki zrobiło się to już nudne może w końcu coś zmienić ? mieszkam na rynku w dzień w dzień to samo może pora na zmiany .
ikona daty 2017-04-14 12:37 ikona autora peterek
wiem, że nie leży to w pańskiej gestii ale jakoś nie mogę skontaktować się z władzami powiatu. ciągle przewija się sprawa zbyt wąskiej ścieżki rowerowej na chachalnię. przecież można zrobić tę ścieżkę jako jednokierunkową. na chachalnię ścieżką a powrót szosą. mógłby pan to przekazać do powiatowego zarządu dróg?
ikona daty 2017-04-08 22:47 ikona autora hanna
nawet nie przeszło nam przez myśl, że kwota ta mogłaby dotyczyć dodatkowych wynagrodzeń urzędniczych. pytaliśmy o koszty wspomnianych przez pana spotkań – dlaczego one są kosztem w urzędzie? na co wydawanych jest te 35 tys. zł.? to nie jest mało – proszę o odpowiedź, ponieważ chcemy pozostać anonimowi.
ikona daty 2017-04-20 10:48 ikona autora franciszek marszałek
w państwa poprzednim pytaniu („czy pana urzędnicy (czy też pan) nie powinni spotykać się z nimi za darmo?”) była jednak sugestia, że urzędnicy i burmistrz pobierają za spotkania pieniądze. jak wcześniej wyjaśniałem, kwota 35 tys. zł jest zaplanowana w paragrafie, z którego opłacane są wspomniane już spotkania. mają one uroczysty charakter i odpowiednią oprawę, wszystko można obejrzeć w relacjach zamieszczanych na miejskiej stronie internetowej. z kwoty w tym paragrafie opłacane są też umowy dotyczące promocji. co do szczegółów, to moje zaproszenie do urzędu jest nadal aktualne. pozdrawiam
ikona daty 2017-04-08 21:47 ikona autora czarna
witam panie burmistrza mam pytanie czy jest możliwość namalowany pasów na ulicy konstytucji 3maja w okolicach bloków przy skrzyżowaniu z ulicą masłowska ponieważ dzieci idące do szkoły muszą przejść w miejscu nie dozwolony albo biegać by trzeba aż na pasy koło szpitala lub w drugą stronę koło dworca
ikona daty 2017-04-07 17:31 ikona autora andrzej
czy w ramach remontu krajówki zostanie przeprowadzony tunel pod mostem na ul. kobylińskiej. jest tam bardzo wąskie przejście dla pieszych a o rowerach nie wspomnę .
ikona daty 2017-04-07 08:38 ikona autora ja
kiedy doczekamy się nowe nawierzchni na ulicy kobylińskiej od skrzyżowania z sienkiewicza do skrzyżowania z targową. stan tej nawierzchni jest tragiczny, łatka na łatce przykryta łatką. jest to jedna z najważniejszych ulic w krotoszynie, prawie centrum miasta a jadąc nią słyszę jak zawieszenie w moim aucie błaga o litość. gddkia sama nie naprawi tego, ktoś to musi zgłosić. w zadaniu burmistrza i jego ekipy jest dbanie o interesy i wizerunek miasta. ludzie omijają ta drogę przez co tworzą się gigantyczne korki na skrzyżowaniu sienkiewicza z mickiewicza.
ikona daty 2017-04-05 21:45 ikona autora zaniepokojona
po reformie z 1999 r. i podążających za nią zmianach w podstawach programowych w szkołach podstawowych pojawiła się przyroda. w klasach od czwartej do szóstej zastąpiła dotychczasowe geografię, biologię, fizykę i chemię. projektowane przez men zmiany mają przywrócić te przedmioty. w przepisach przejściowych nie ma jednak słowa o tym, co stanie się z nauczycielami przyrody. a jeśli men nie zmieni projektu ustawy, może się okazać, że to oni w pierwszej kolejności otrzymają wypowiedzenia. nie jasną sytuacja w tek kwestii widać gołym okiem po zachowaniu nauczycielki jednej ze szkół krotoszyńskich. dwa razy w tygodniu kartkówka, raz na dwa trzy tygodnie sprawdzian z działu 15 pytań na blachę (wierszem) połowę podręcznika. taka sytuacja wprowadza w szkole napięcie i słowa krytyki nawet w środowisku nauczycielskim tej, że szkoły. dlatego zwracam się do pana o wyjaśnienie sprawy zatrudnienia obecnych nauczycieli przyrody w szkołach podstawowych.
ikona daty 2017-04-13 08:18 ikona autora franciszek marszałek
witam panią. wdrożenie założeń nowego ustroju szkolnego w szkołach jest przedsięwzięciem, które niesie ze sobą sporo zmian i związanych z nimi niejasności. niestety, nie rozwieję wątpliwości co do sprawy związanej z kwalifikacjami nauczycieli. rozstrzygnięcie tej kwestii leży w kompetencji ministra edukacji narodowej, który aktualnie – jak informuje resort edukacji, pracuje nad doprecyzowaniem ustaleń w tym zakresie. odnosząc się natomiast do zachowania nauczyciela i sposobu organizowania przez niego zajęć z przyrody, rozumiem rozgoryczenie rodziców. proszę bezpośrednio zgłosić problem dyrektorowi szkoły, w której sytuacja ma miejsce, by w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego zapobiegł powtarzaniu się tego typu zdarzeń i poinstruował nauczyciela o zasadach metodyki prowadzenia i organizowania zajęć z uczniami, zapobiegając tym samym powtarzaniu się tego typu nieprawidłowości. pozdrawiam
ikona daty 2017-04-05 17:41 ikona autora kominiarz
panie burmistrzu gdzie mogę oddać przeterminowane leki? czy tego typu akcją- zbierania przeterminowanych leków nie powinna zająć się gospodarka komunalna?
ikona daty 2017-04-13 08:19 ikona autora franciszek marszałek
witam panią. 14 kwietnia 2013 r. został zarejestrowany związek międzygminny eko siódemka w krotoszynie, któremu zgodnie z przyjętym statutem gmina przekazała kompetencje związane z gospodarką odpadami. w związku z tym i zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gmin należących do „eko siódemki” przeterminowane leki z gospodarstwach domowych należy umieszczać w odpowiednio oznaczonych pojemnikach w aptekach. odpady te można również przekazać bezpośrednio do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych przy ul. ceglarskiej 45 w krotoszynie. pozdrawiam
ikona daty 2017-04-03 22:49 ikona autora polka
dzień dobry. mam dwie sprawy: czy zostaną naprawione ławki multimedialne na rynku? ; w dni targowe przejechanie po płatnym parkingu nieco większym samochodem rodzi wiele problemów. parkowanie odbywa się w sposób chaotyczny, temu wszystkiemu przyglądają się pracownicy tamtejszego parkingu stojąc jak leśne dziadki. proszę o interwencje aby milej odwiedzało się to miejsce.
ikona daty 2017-04-13 08:13 ikona autora franciszek marszałek
witam. w kwietniu ławki multimedialne na krotoszyńskim rynku zostaną naprawione. jednocześnie poinformowałem pracowników strefy płatnego parkowania o potrzebie zwrócenia większej uwagi na nieprawidłowo parkujących kierowców oraz zapewnienie większego porządku celem upłynnienie ruchu na terenie parkingu. pozdrawiam
ikona daty 2017-04-03 14:33 ikona autora stary krotoszynianin
kiedyś obiecał pan w tej rubryce uporządkowanie parku integracji europejskiej. jak dotąd nie podjęto żadnych prac. odnoszę wrażenie, że większość odpowiedzi jest na odczep, z góry wiedząc, że żadne prace nie zostaną podjęte. również drzewa czekają na przycięcie. w ogóle rubryka działa fatalnie. jest pytanie, ale odpowiedzi trudno się doszukać. proszę o większą dyscyplinę w tym zakresie. pytanie i konkretna odpowiedz, sprawa będzie zrealizowana lub nie ma możliwości.
ikona daty 2017-04-19 09:03 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. aktualnie na terenie krotoszyna prowadzone są prace porządkowe, tj. usuwanie śmieci, grabienie i inne czynności związane z bieżącym utrzymaniem. działania te wykonywane są także w parku integracji europejskiej. prace związane z pielęgnacją drzew realizowane są stopniowo na poszczególnych terenach, gdyż nie da się wykonać w jednym czasie pielęgnacji wszystkich drzew. należy przy tym pamiętać, że przycinanie drzew odbywa się również na terenach wiejskich. niezależnie od prac wiosennych porządkujemy systematycznie otoczenie centrum miasta - rynek i teren wokół rynku. wyremontowany został budynek szkoły przy alei powstańców wielkopolskich i zbudowana hala sportowa – inwestycje te znacząco uporządkowały część tego obszaru. obok są wykonane wcześniej miasteczko ruchu drogowego i boisko orlik, uporządkowany został również system kanalizacji w tym rejonie. w niedalekich planach mamy rewitalizację alei powstańców wlkp., która po zmianach znacząco wydłuży trasę spacerów mieszkańców w centrum miasta - przyjemnie będzie pójść tamtędy na rodzinną przechadzkę. odbiegając nieco od centrum miasta, oczekiwanym chyba przez nas wszystkich zadaniem będzie uporządkowanie terenów nad jeziorem odrzykowskim, które staną się zapleczem rekreacyjnym krotoszynian. kropką nad „i” byłaby tu rewitalizacja promenady, łączącej centrum z obszarem wokół jeziora. dlatego na kwietniowej sesji przy podziale nadwyżki budżetowej zaproponuję uwzględnienie kwoty niezbędnej do opracowania kompleksowej dokumentacji na rewitalizację promenady. zapomniana trochę trasa spacerowa w nowej szacie, po odnowieniu w przyszłości, zachęci mieszkańców do korzystania z uroków lokalnej przyrody i miejskich możliwości rekreacyjnych. pozdrawiam
First page
1
Last page