Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Unia Europejska Pogoda dla Krotoszyna
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
baner200_czyste_powietrze.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
200_rekrutacja_2017.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
34527302
Portal
grafika
Zapytaj burmistrza - edycja od 01.09.2016

 

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Serdecznie dziękuję.
 
Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim lub imię i treść pytania. Natępnie tekst należy zatwierdzić poprzez "Dodaj komentarz".
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych burmistrza i zadań gminy.
Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy burmistrza, jak np. urząd pracy, starostwo, policja, służba zdrowia itp.
Rubryka ma służyć dobrej komunikacji burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszej gminy.
 
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.

12. Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące porządku na posesjach prywatnych innych osób prosimy przekazywać do Straży Miejskiej, bowiem nie publikujemy uwag z danymi osobowymi lub adresowymi. Niemniej każda taka uwaga, również nie opublikowana, jest przekazywana do SM.  

* * *

Ważne dla usprawnienie komunikacji: Jeśli pytanie ma dotyczyć poruszonego już w tym dziale tematu i chcemy dodać do niego swoje nowe pytanie, prosimy poprzedzić wpis kliknięciem na słowo Odpowiedz przy danym zagadnieniu. Kontynuowanie w ten sposób dyskusji ułatwi przeglądanie działu pod kątem poruszanych tematów. 

ikona daty19-01-2017, 11:35 ikona autoraaa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (299)
ikona daty 2017-03-25 18:10 ikona autora rowerzysta
witam rok temu twierdził pan ze będzie oznakowanie ścieżek rowerowych znakami poziomymi a w szczególności przejazdów po pasach aby kierowcy wiedzieli ze jest tam przejazd rowerowy rok mija i nic w tym kierunku się nie zrobiło a dokładnie chodzi o ulice witosa obok biedronki w kierunku ulicy ostrowskiej obok dino na rondzie pozdrawiam i czekam na odp .
ikona daty 2017-03-22 22:13 ikona autora ja
witam mam pytanie kto jest odpowiedzialny za wybór akustyka i nagłośnienia na imprezach takich jak m in krotofest?
ikona daty 2017-03-20 20:30 ikona autora mmm
czy można zaprosić do krotoszyna na koncert zespół disco-polo jurad? zespół ten pochodzi z pobliskich szamotuł i ma bardzo fajne piosenki więc myślę, że to dobry pomysł na letnią imprezę plenerową. proszę to przemyśleć. pozdrawiam
ikona daty 2017-03-19 20:29 ikona autora biegacz
witam, czytam w regulaminie biegu krotosa, ze jego głównym celem jest upowszechnianie rekreacji wśród dzieci i młodzieży. mam dwoje dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. maluchy startują w biegu 9.30 na orliku, dzieci szkolne od 3 klasy na rynku o 9. raczej trudno być w dwóch miejscach na raz. moim zdaniem bardzo duże niedociągnięcie organizatora. czy ma pan inne zdanie? a może to celowe zamierzenie? teraz muszę wybierać ktore dziecko ma biegać, a ktore nie. szkoda, ze organizator nie umie zorganizować wszystkich biegow w jednym miejscu, by cała rodzina mogła kibicować poszczególnym biegaczom!
ikona daty 2017-03-23 11:56 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. biegi maluchów oraz dzieci klas i i ii odbywają się na orliku, co jest podyktowane bezpieczeństwem najmłodszych uczestników. organizowanie biegu na rynku obarczone jest dużym ryzykiem upadku i kontuzji kilkulatków biegających po kostce brukowej. jeśli chodzi o godziny biegów tych dzieci- jest to temat do przedyskutowania, ewentualne zmiany w następnym, xxxix biegu krotosa. pozdrawiam
ikona daty 2017-03-15 18:40 ikona autora leszek sandał stawowy
czy jest możliwe ustawienie tablic o treści-księstwo krotoszyńskie na granicy przy wjazdach do naszego byłego księstwa?aczkolwiek z tego co pamiętam książe thurn de taxis w swojej tytulaturze nadal tytułuje się księciem krotoszyńskim.książe w okresie międzywojennym otrzymał odszkodowanie od rządu polskiego,z tym że uznał je za zbyt niskie.może warto się skontaktować z księciem w tym celu.moze gdyby tak się stało krotoszyn stałby się atrakją turystyczną.tymczasem.
ikona daty 2017-03-15 11:24 ikona autora astronom
panie burmistrzu wizytówką krotoszyna jest nie tylko rynek czy kryta pływalnia ale również stadion miejski który jest w opłakanym stanie .... czy są podejmowane działania odnośnie stadionu
ikona daty 2017-03-17 11:29 ikona autora stefan
stadion wizytówką miasta? nie dzieje się tam nic godnego uwagi? dlaczego miasto miałoby w niego inwestować?
ikona daty 2017-03-21 13:35 ikona autora astronom
a dlaczego nie ? spójrzmy na jarocin mają zmodernizowany mają !!! w czym są lepsi od nas ???????
ikona daty 2017-03-14 08:59 ikona autora pracownik mahle
dziękuję panu za tak szybką interwencję. zarząd mzk przesłał bardzo szybko oferty dotyczące świadczonych przez nich usług. w sekretariacie w mahle było już wczoraj. szkoda tylko, że prezes ma spóźniony refleks o 1,5 roku w sprawie dowozów pracowniczych. ale może się to uda w innych firmach np. w dino. reklama na autobusach to dobry pomysł, może by przy okazji zareklamować rower miejski zwłaszcza po emisji programu w tvn.
ikona daty 2017-03-13 23:11 ikona autora mieszkaniec
witam, kto pozwolił panie burmistrzu, aby przy miejskim deptaku powstały składowiska materiałów budowlanych i starych samochodów? chodzi o teren przy ul. witosa obok rozdzielni gazu i działki naprzeciwko.
ikona daty 2017-03-20 12:46 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. teren przy deptaku, na którym powstały "składowiska materiałów budowlanych i starych samochodów", stanowi własność osób prywatnych. magazynowanie materiałów budowlanych czy ustawianie starych samochodów na prywatnych terenach nie wymaga uzyskania zgody burmistrza i nie ma możliwości nakazania właścicielom uprzątnięcia danego terenu. pozdrawiam
ikona daty 2017-03-13 14:08 ikona autora grażyna
witam panie burmistrzu :) zwracam się do pana z pytaniem czy salony gier są legalne?pytam ponieważ jest ich w krotoszynie bardzo dużo a poza tym często widzę jak zaglądają do nich osoby nieletnie,nie wydaje mi się żeby było to dobre miejsce rozrywek naszej młodzieży.z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
ikona daty 2017-03-12 20:18 ikona autora pływak
panie burmistrzu, dlaczego na krytej pływalni "wodnik" nikt nie kontroluje tego, czy osoby wychodzące z szatni, biorą obowiązkowy prysznic i robią dezynfekcję stóp? za każdym razem jak jestem na basenie widzę osoby, które suche, prosto z szatni wchodzą do głównego basenu. nie wspomnę o zapachach perfum itp ciągnących się za takimi osobami, ale jest to po prostu niehigieniczne. proszę o interwencję w tej kwestii.
ikona daty 2017-03-16 22:08 ikona autora olivia
bo niektórzy idą do sauny. ale gdy widzę kogoś kto do sauny wchodzi bez ręcznika, to zwracam mu uwagę. tak samo, gdy ktoś wychodzi z saumy i nie bierze prysznica. a czy ty pływaku, masz odwagę zwrócić komuś uwagę?
ikona daty 2017-03-12 12:18 ikona autora astronom
panie burmistrzu czy jest projekt nowego stadionu na ulicy sportowej ? i kiedy ruszĄ prace modernizacyjne?
ikona daty 2017-03-11 12:47 ikona autora mieszkaniec
dzień dobry, chciałbym poruszyć problem fatalnego stanu ulicy szczerkowskiej oraz konarzewskiej. nie wiem kto jest odpowiedzialny za utrzymanie tych dróg zduny czy krotoszyn ale warto się tym tematem zająć. ulica szczerkowska jest nieprzejezdna, konarzewska nie wiele lepsza. coraz więcej osób dojeżdża codziennie z konarzewa do krotoszyna i te drogi są niesamowicie istotne. czy są jakieś plany utwardzenia tych ulic? na razie wystarczyłoby raz na pół roku wyrównać je spychaczem.
ikona daty 2017-03-22 15:03 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. ulica szczerkowska od ulicy zdunowskiej do pomarańczowej jest utwardzona gruzem i żużlem. odcinek ten w najbliższym czasie, na przełomie marca i kwietnia, będzie profilowany i uzupełniony żużlem. dalszy odcinek do granic miasta krotoszyna, długości ok. 400 m, stanowi wyłącznie dojazd do pól. pozostała część szczerkowskiej, na odcinku ok. 2 km, zlokalizowana jest w gminie zduny. w związku z tym wszelkie sugestie dotyczące potrzeby remontu zdunowskiego odcinka drogi należy zgłaszać do urzędu miejskiego w zdunach. w kwestii ulicy konarzewskiej informuję, że początkowy odcinek, od Łukasiewicza do wiaduktu kolejowego, jest utwardzony tłuczniem, który na przełomie marca i kwietnia br. będzie profilowany, a później uzupełniony tłuczniem. dalszy odcinek, od wiaduktu kolejowego do granic miasta krotoszyn na długości ok. 300 m stanowi pas drogowy drogi gminnej, który również zostanie wyprofilowany. ostatni odcinek ulicy konarzewskiej, o długości ok. 1,4 km, zlokalizowany jest na terenie gminy zduny i dlatego uwagi do jego stanu proszę zgłaszać do urzędu miejskiego w zdunach. pozdrawiam
ikona daty 2017-03-10 09:34 ikona autora bartek
dzień dobry pani burmistrzu, pytanie kieruje do pana ze względu na to iż zarządza pan miastem krotoszyn. kto dobra o czystość na cmentarzu przy ulicy raszkowskiej? chodzi o zamiatanie ścieżek na cmentarzu, sprzątanie śmieci, na prawdę jeśli ktoś kto stracił bliskiego który odszedł na drogę wiecznego spoczynku chciałby żeby miejsce w którym spoczywa było uprzątnięte. obecny stan cmentarza jeśli chodzi o czystość jest w karygodnym stanie. proszę w imieniu mieszkańców krotoszyna i okolicznych miejscowości zająć się tą sprawą, bądź poinformować odpowiednie jednostki. pozdrawiam.
ikona daty 2017-03-16 15:04 ikona autora franciszek marszałek
witam. cmentarz przy ul. raszkowskiej jest zarządzany przez parafię pw. św. jana chrzciciela w krotoszynie. na zarządcy spoczywa obowiązek administrowania cmentarzem oraz dbania o zachowanie czystości i porządku na jego terenie. pozdrawiam
ikona daty 2017-03-10 09:05 ikona autora krotoszynianka
witam. panie burmistrzu tyle ostatnio słyszy się o bestialstwie wobec zwierząt, chociażby ostatnio w naszym mieście pies zdechł przy budzie bo łańcuch miał ok 50 cm długości (wnioskuję ze zdjęcia) i się udusił a jego 'właściciel' - to nie jest odpowiednie słowo, nawet nie wiedział, że od kilku dni to zwierzę nie żyje - czyli przez te kilka dni nawet nie dał mu jeść. czy możecie państwo zrobić coś jeszcze więcej w tej sprawie (może więcej akcji wśród dzieci i młodzieży, jakieś pogadanki i spotkania w szkołach, edukacyjne zajęcia podczas wakacji). wiem, że szkoły podejmują takie akcje, młodzież działa w schronisku, ale skoro nadal dzieją się takie rzeczy, to może trzeba bardziej uświadamiać ludzi, bo widocznie część nadal nie rozumie że zwierzak to żywa istota. jeżeli my ludzie im nie pomożemy, to same sobie nie poradzą. liczę na zrozumienie. pozdrawiam, krotoszynianka
ikona daty 2017-03-16 14:31 ikona autora franciszek marszałek
witam panią. od wielu lat w przedszkolach i szkołach prowadzone są pogadanki na temat właściwej opieki nad zwierzętami. tak jak pani wspomina, młodzież bardzo aktywnie uczestniczy w opiece nad zwierzętami. zazwyczaj odbywa się to w ramach wolontariatu. w szkołach prowadzone są akcje, np. zbieranie karmy i artykułów niezbędnych do właściwej opieki nad zwierzętami w schroniskach, odbywają się również zajęcia z dogoterapii. fakt, że nadal wśród ludzi dorosłych są osoby pozbawione uczuć względem zwierząt budzi niepokój, by jednak to zmienić potrzeba starań każdego z nas. bądźmy wrażliwi na krzywdę zwierząt. pozdrawiam
ikona daty 2017-03-10 08:01 ikona autora rejonizacja szkÓŁ.
witam, czy według zapewnień pana burmistrza będę mógł zapisać dziecko do wybranej przeze mnie szkoły, czy jednak będę musiał się podporządkować rejonizacji placówek oświatowych? i dlaczego pan burmistrz ugiął się pod presją różnorodnych manifestacji na terenie miasta w wyniku czego doszło do wywołania niepotrzebnych konfliktów i podziałów wśród rodziców i nauczycieli? - pozdrawiam - zaniepokojony rodzic i nauczyciel
ikona daty 2017-03-16 14:32 ikona autora franciszek marszałek
witam pana/panią. samorząd gminny aktualnie prowadzi prace związane z wdrożeniem nowego ustroju szkolnego w mieście i gminie krotoszyn. w dniu 7 marca br. podjęta została uchwała w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. przedstawione w niej obwody szkolne zostały zmodyfikowane zarówno w mieście jak również na terenie wsi. zakładają one korzystne usytuowanie szkoły względem zamieszkania ucznia i tym samym zagwarantowania mu bezpiecznego przejścia do szkoły. ustalenie obwodów szkolnych jest obowiązkiem gminy i ma charakter porządkowy, bardzo ważny z punktu realizacji obowiązku szkolnego przez dzieci zamieszkałe na terenie każdej gminy. nie wyklucza to jednak, jak dotąd również nigdy nie wykluczało, możliwości kontynuowania nauki przez dziecko w innej szkole niż obwodowa, pod warunkiem, że wybrana szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami, umożliwiającymi przyjęcie uczniów spoza swojego obwodu. pragnę ze swej strony zapewnić, że tworząc sieć szkolną mamy na uwadze przede wszystkim dobro ucznia i zapewnienie mu jak najdogodniejszych warunków do nauki. pozdrawiam
First page
1
Last page