Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Krotoszyński Rower Miejski Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
baner200_czyste_powietrze.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
34090880
Portal
grafika
Zapytaj burmistrza - edycja od 01.09.2016

 

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Serdecznie dziękuję.
 
Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim lub imię i treść pytania. Natępnie tekst należy zatwierdzić poprzez "Dodaj komentarz".
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych burmistrza i zadań gminy.
Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy burmistrza, jak np. urząd pracy, starostwo, policja, służba zdrowia itp.
Rubryka ma służyć dobrej komunikacji burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszej gminy.
 
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.

12. Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące porządku na posesjach prywatnych innych osób prosimy przekazywać do Straży Miejskiej, bowiem nie publikujemy uwag z danymi osobowymi lub adresowymi. Niemniej każda taka uwaga, również nie opublikowana, jest przekazywana do SM.  

* * *

Ważne dla usprawnienie komunikacji: Jeśli pytanie ma dotyczyć poruszonego już w tym dziale tematu i chcemy dodać do niego swoje nowe pytanie, prosimy poprzedzić wpis kliknięciem na słowo Odpowiedz przy danym zagadnieniu. Kontynuowanie w ten sposób dyskusji ułatwi przeglądanie działu pod kątem poruszanych tematów. 

ikona daty19-01-2017, 11:35 ikona autoraaa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (232)
ikona daty 2017-02-20 18:37 ikona autora pieszy
dzień dobry, chcę zwrócić uwagę na problem przejścia dla pieszych na ul. kobylińskiej przed wiaduktem (pierwszym mostem) przy kamienicy zielonej z wieżą. problem jest taki, że można tam stać nawet 30 minut i jeśli nie ma luki w ruchu samochodowym to nikt się nie zatrzyma, a jeśli pieszy spróbuje przejść w momencie gdy auta dopiero nadjeżdżają to może stracić życie, nikt nawet nie zwalnia. wiem, że to może nie droga burmistrza ale co z tym problemem zrobić? rondo? problem jest codziennie, nie tylko w dni targowe. ulica jest bardzo ruchliwa. bardzo ciężko przechodzi się a mieszkańców coraz więcej (np. nowe blokowisko przy dworcowej). pozdrawiam
ikona daty 2017-02-20 13:24 ikona autora ekolog
panie burmistrzu, proszę o przycięcie drzew w parku integracji europejskiej i uporządkowanie terenu parku. to ważne i reprezentacyjne miejsce w krotoszynie, a tak zaniedbane. pozdrawiam.
ikona daty 2017-02-19 18:17 ikona autora honorata
witam panie burmistrzu :) czy w krotoszynie będzie realizowany projekt mieszkanie + ?
ikona daty 2017-02-17 21:17 ikona autora emigrant
panie burmistrzu.mam dwa pytania.1 dlaczego nie odpowiada pan na bieżąco na zadane pytania.2.dlaczego na stronie miejskiej internetowej jest brak niekiedy aktualizacji wiadomości.mieszkam poza granicami kraju i chciałbym wiedzieć co się dzieje w krotoszynie
ikona daty 2017-02-17 12:02 ikona autora peterek
kochany panie burmistrzu, ul, kościuszki - warsztat samochodowy. na chodniku zaparkowane 2 pojazdy pomoc drogowa" zniszczony w tym miejscu chodnik i kałuże że przejść nie można. co pan na to - to za nasze pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ikona daty 2017-02-12 21:17 ikona autora ewa
witam panie burmistrzu. dlaczego eko-siódemka dba o interesy firmy eko kalsz a nie mieszkańców gminy tzn. szybka konieczność wymiany pojemnków na śmieci zmieszane z jednoczesną reklamą firmy eko kalisz ( od której odstąpiono pod naciskiem oburzonych mieszkańców i prasy), wymiana wszystkich pojemników zbiorczych pgkim na osiedlach i w firmach, bardzo złej jakości worki na odpady - worki pgkim były dużo lepsze. czy worki na odpady nie powinny spełniać jakiś standardów? ciekawe co jeszcze wymyśli firma z kalisza? dlaczego nie ma określonych godzin odbioru odpadów? dlaczego mamy popierać firmę spoza naszej gminy? czy nie ma możliwości zlecenia usługi odbierania śmieci naszej lokalnej firmie, która zatrudnia naszych mieszkańców i u nas płaci podatki.
ikona daty 2017-02-21 07:59 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. miasto i gmina krotoszyn przekazało wszystkie sprawy związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych związkowi międzygminnego ekosiódemka. wszelkie uwagi najlepiej byłoby zgłaszać bezpośrednio do władz związku. firma eko kalisz wygrała przetarg ogłoszony przez związek na odbiór i zagospodarowanie odpadów. pozdrawiam
ikona daty 2017-02-12 20:26 ikona autora marek
panie burmistrzu, czy gmina mogłaby zainwestować w nowoczesne instalacje grzewcze? by żaden należący do miasta budynek nie dymił - czy nie mógłby pan działać w tym kierunku? pozdrawiam
ikona daty 2017-02-11 10:39 ikona autora s.p.
stare drzewa przy stawie już dawno powinny być wyrudowane(tylko te po stronie wschodniej) i posadzone nowe i o dziwo nawet z badyla na którym jest tablica przy plaży wyrastają młode pędy jeżeli obywatele krotoszyna chcą dopełnić szalę goryczy to zapraszam pod dzierżanów gdzie wycięto dorodne dęby nie wiadomo w jakim celu.pytanie czy konserwator przyrody to tylko funkcja i czy takowa osoba w ogóle istnieje bo nasz wydział ochrony środowiska to zupełna klapa.
ikona daty 2017-02-10 15:53 ikona autora paweł
dzień dobry, panie burmistrzu, do kogo można zwrócić się o pomoc w kwestii biegających bez smyczy psów po wiejskich drogach, zaznaczam , że interwencja takich służb jak straż miejska czy tez policja jest mało skuteczna. chodzi konkretnie o ulice krotoszyńska i Łąkowa w kobiernie
ikona daty 2017-02-21 08:01 ikona autora franciszek marszałek
witam panią. 14 kwietnia 2013 r. został zarejestrowany związek międzygminny eko siódemka w krotoszynie, któremu zgodnie z przyjętym statutem miasto i gmina krotoszyn przekazało kompetencje związane z opieką nad bezdomnymi zwierzętami na zasadach określonych w przepisach o ochronie zwierząt. dotyczy to również kwestii odłowu zwierząt na terenie miasta i gminy krotoszyn, dlatego wszystkie sprawy związane z wyłapywaniem zwierząt należy kierować do związku międzygminnego eko siódemka ul. kołłątaja 7 krotoszyn tel. 62 722 66 32. pozdrawiam
ikona daty 2017-02-10 14:47 ikona autora mieszkanka krotoszyńskich błoni
serio?! chciałby pan, aby wycięto więcej drzew? chce pan pozbyć się zieleni znajdującej się w mieście i mieć jeszcze bardziej zanieczyszczone powietrze?! błonie jest jednym z najpiękniejszych miejsc w krotoszynie. chodzi tutaj wiele osób, w szczególności latem, bo wysokie drzewa i znajdujący się obok nich staw są miejscem dającym ochłodę i cień w upalne dni... i jakoś nic nikomu się nie stało. nie słyszano o tym, aby spadająca gałąź wyrządziła komuś krzywdę... a i jeszcze jedno- taka moja rada na przyszłość- przy silniejszym wietrze powinno się pozostawać w domu lub spacerować z daleka od drzew...
ikona daty 2017-02-10 08:07 ikona autora mieszkaniec
gdzie wyjeżdżają wycięte drzewa z krotoszyńskich ulic , bo patrząc na te wycinki samochody , nawet osobowe uginają się od tego towaru.
ikona daty 2017-02-09 10:17 ikona autora krotek
do krotka ma przyjechać tvn24 i polsat- interwencja w sprawie wycinki drzew na ul raszkowskiej czy wie pan coś na ten temat ?
ikona daty 2017-02-21 08:02 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. niestety, sprawa przyjazdu telewizji tvn24 i telewizji polsat nie jest mi znana. ponadto chciałbym wyjaśnić, że wszystkie sprawy związane z wycinką drzew na ulicy raszkowskiej i budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej prowadzi powiatowy zarząd dróg przy ul. transportowej 1 w krotoszynie. pozdrawiam
ikona daty 2017-02-08 07:09 ikona autora bartek
panie burmistrzu, w nawiązaniu do mojego poprzedniego pytania o honorowanie karty dużej rodziny na wodniku, nowy cennik został opublikowany, ale nie ma w nim informacji na temat karty dużej rodziny. czy to znaczy, że zrezygnowano z jej honorowania? dziękuję z góry za odpowiedź
ikona daty 2017-02-07 12:07 ikona autora mieszkaniec
zamiast robić ronda i wycinać drzewa miasto lepiej niech zrobi to co ważniejsze w krotoszynie czyli wyremontuje slodowa bo ta ulica to jakaś masakra a niby w okolicy "pięknego centrum miasta"
ikona daty 2017-02-06 23:56 ikona autora kameleon
witam panie burmistrzu za mało usunięto drzew przy stawie na błoniu powinny być wszystkie te stare drzewa nadłamane wycięte z powodu narażenia życia ludzkiego przy silniejszym wietrze łamią się jak zapałki narażają spacerowiczów na niebezpieczeństwo,w zeszłym roku o mało nie doszło do zwalenia się dużego konaru na ludzi przy relaksie.
First page
1
Last page