Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Unia Europejska Pogoda dla Krotoszyna
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
baner200_czyste_powietrze.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
200_rekrutacja_2017.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
35877194
Portal
grafika
Zapytaj burmistrza - edycja od 01.09.2016

 

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Serdecznie dziękuję.
 
Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim lub imię i treść pytania. Natępnie tekst należy zatwierdzić poprzez "Dodaj komentarz".
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych burmistrza i zadań gminy.
Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy burmistrza, jak np. urząd pracy, starostwo, policja, służba zdrowia itp.
Rubryka ma służyć dobrej komunikacji burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszej gminy.
 
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.

12. Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące porządku na posesjach prywatnych innych osób prosimy przekazywać do Straży Miejskiej, bowiem nie publikujemy uwag z danymi osobowymi lub adresowymi. Niemniej każda taka uwaga, również nie opublikowana, jest przekazywana do SM.  

* * *

Ważne dla usprawnienie komunikacji: Jeśli pytanie ma dotyczyć poruszonego już w tym dziale tematu i chcemy dodać do niego swoje nowe pytanie, prosimy poprzedzić wpis kliknięciem na słowo Odpowiedz przy danym zagadnieniu. Kontynuowanie w ten sposób dyskusji ułatwi przeglądanie działu pod kątem poruszanych tematów. 

ikona daty19-01-2017, 11:35 ikona autoraaa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (435)
ikona daty 2017-06-21 13:28 ikona autora mieszkaniec
dzień dobry. ostatnio czytałem o integracji komunikacji miejskiej i rowerowej. jest to bardzo dobra idea, lecz w mieście w wielu miejscach nie ma ciągłości ścieżek, czy to przez przejścia dla pieszych bez przejazdu dla rowerów bądź fragmentację ścieżek i ich złe oznakowanie. zaś co do komunikacji autobusowej to na terenie naszego miasta nie ma żadnej linii autobusowej w rodzaju pętli czy ramy. wszystkie linie mzk jadą po ubitych trasach, nazwa miejski w mzk ma coraz mniej wspólnego z krotoszynem. prędzej tymi autobusami dojadę do poznania niż z np. z błoni na targowisko. proszę o odpowiedź.
ikona daty 2017-06-21 09:02 ikona autora olo
czy ścieżka na chachalnię nie może być częściej wykaszana? i tak jest wąska - a ciągle jest zarośnięta
ikona daty 2017-06-19 22:19 ikona autora beata
kto i kiedy ustalił stawkę 13 zl za parking dla mieszkancow za 2 tygodnie.podwyżka miała obowiązywać od lipca, a nie od połowy czerwca. podniesienie opłat o 100% to bardzo dużo, czym kierowano się ustalając taką kwotę?
ikona daty 2017-06-19 17:48 ikona autora kwiaciara
dzien dobry! codziennie dojeżdżam pociągiem do pracy i to jak wygląda wysepka koło mostu woła o pomstę do nieba. rynek piękny, kwiatów mnóstwo ale dlaczego ktoś zapomniał o miejscach drugorzędnych? jakis czas temu ładnie kwitły tam tulipany, ale ktoś zapomniał że jak juz przekwitna, to nalezy poscinać to co zostało. zróbcie cos z tym, bo wstyd!
ikona daty 2017-06-19 17:44 ikona autora latarnik29
witam! burmistrzu ja mam pytanie w sprawie przyznanych ostatnio dotacji do rodzinnych ogrodów. interesuje się tematem, bo sam miałem kiedyś działkę, gdy mieszkałem w bloku i nie da się ukryć ze małe ogródki nie są ogólno dostępne tak jak się tym władza chwali. często są szczelnie pozamykane, opłotowane, a gdyby się chciao wejsc z dziećmi na któryś z placów zabaw, to działkowcy patrzą jak na intruza. tak samo ze świetlicą. odkąd nie mam działki, to nie mam jak skrzystać ze świetlicy. mógłbym tak wymieniać i wymieniać.dlaczego zdecydował pan zeby popierać taka działalność? nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na inny cel? może szlachetniejszy? przeciez to pieniadze z naszych podatków. też chciałbym z tego cos miec... np.n nowa sciezke rowerowa albo atrakcje dla dzieci w parku.chyba ze na odnowienie mojej prywatnej działki też cos dacie, w co watpie.
ikona daty 2017-06-19 17:36 ikona autora aga
panie burmistrzu! dlaczego urząd miejski nie jest w któryś dzień tygodnia czynny dłużej, tak jak na przykład zus lub skarbówka? niekiedy muszę się zwalniać ze swojej pracy żeby coś załatwić, a rozwiązanie jest takie proste... świetny przykład jest w dużych miastach, gdzie jeden dzień w tygodniu urzędnicy idą dwie godziny później do pracy i kończą też dwie godziny później. proszę to rozważyć w myśl idei "współdziałamy"
ikona daty 2017-06-19 09:19 ikona autora mieszkaniec salni
panie burmistrzu. czy może pan zlecić odpowiednim służbą wycięcie trawy i chwastów przy przejeździe kolejowym na ul. leśnej na salni . policja zatrzymuję kierowców , kiedy nie zatrzymają się na stopie , ale reakcji policji na brak widoczności nie ma. proszę o interwencje.
ikona daty 2017-06-19 06:47 ikona autora tamimi
dzień dobry, no i gdzie te rowery miejskie? nigdzie żadnego nie ma. co burmistrz zamierza w tej kwestii zrobić?
ikona daty 2017-06-17 11:33 ikona autora peterek
obiecał pan na spotkaniu osiedlowym w sp8, że zostanie wyremontowane ogrodzenie w szkole z okazji jej 50- jubileuszu - i co?
ikona daty 2017-06-13 20:31 ikona autora jola
panie burmistrzu proszę o pomoc, bo niestety eko siódemka nie reaguje na prośbę ludzi, a mianowicie pojemniki na segregację odpadów na ul. fabrycznej naprzeciw byłego tartaku są tak ukryte w niewyciętych krzakach, betonowych kostkach ,workach i innych śmieciach że w ogóle nie ma do nich dostępu nogi można sobie połamać.uważam że mogłyby stać bliżej ul. konstytucji gdzie jest większe skupisko ludzi z góry dziękuję za pomoc
ikona daty 2017-06-22 13:37 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. jak wynika z wyjaśnień, które uzyskałem w „eko siÓdemce”, to właściciel nieruchomości wyznacza miejsce ustawienia pojemnika do zbierania odpadów komunalnych. w przypadki nieruchomości wspólnej miejsce wyznacza wspólnota albo spółdzielnia mieszkaniowa. ani związek, ani podmiot odbierający odpady nie odpowiada za stan nawierzchni lub dojście do miejsca, w którym ustawione są pojemniki. z posiadanych przez związek zdjęć wynika, że krzaki, o których mowa, znajdują się za pojemnikami, do których jest swobodny dostęp. jednak w związku z zaistniałą sytuacją związek rozważy z operatorem odbierającym odpady wymianę pojemników typu „dzwon” na mniejsze, bardziej mobilne. wszelkie uwagi dotyczące odbioru odpadów należy przekazywać, poprzez właścicieli nieruchomości, do biura związku. pozdrawiam
ikona daty 2017-06-10 20:28 ikona autora eom
czemu 3-4 lata leci ta sama muzyka z fontanny robi się to nudne
ikona daty 2017-06-12 16:10 ikona autora fan
podpinam się pod pytanie, zwłaszcza, że zaczyna się sezon koncertów na rynku. mocno irytujący jest pokaz fontann w trakcie występu muzyków, chyba jest możliwość wyłączenia tego podczas takich wydarzeń
ikona daty 2017-06-06 17:35 ikona autora kristo
kiedy bedzie jeszcze wywozenie zeczy gabarytowych w tym roku???
ikona daty 2017-06-08 13:05 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. harmonogram trwającego obecnie wywożenia odpadów wielkogabarytowych jest dostępny na naszej stronie i na stronie eko7. po bliższe informacje proszę się zwrócić do biura związku międzygminnego eko7, tel. 62 722-66-32. pozdrawiam
ikona daty 2017-06-06 16:15 ikona autora mieszkaniec
panie burmistrzu, czy istnieje opcja doraźnego poprawienia bezpieczeństwa (reorganizację ruchu) na skrzyżowaniu ulic witosa i tartacznej? wiem, że przebudowa tego odcinka drogi rozpocznie się za rok i teraz można niewiele zdziałać, ale wczoraj znowu miał miejsce wypadek na tym skrzyżowaniu. czy potrzebna jest ofiara śmiertelna, aby ktoś przebudował to skrzyżowanie?
ikona daty 2017-06-22 13:52 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. uprzejmie informuję, że ul. witosa w krotoszynie jest pasem drogowym drogi krajowej, której zarządcą jest generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad oddział w poznaniu. w związku z powyższym wszelkie uwagi dotyczące przebudowy skrzyżowania, o którym pan pisze, należy kierować do generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad oddział w poznaniu, ul. siemiradzkiego 5a, 60-763 poznań. pozdrawiam
ikona daty 2017-06-05 12:06 ikona autora piotr
zastanawiam się nad trasami rowerowymi w naszym mieście . trasy wspaniałe , lecz ogrom rowerzystów jedzie asfaltem i tamuje ruch, mimo tego że na chodniku tuż obok jest ścieżka rowerowa ... parcelki, rawicka,magazynowa i inne ...macie jakiś pomysł jak temu zaradzić ? ..pozdrawiam
ikona daty 2017-06-19 22:57 ikona autora z krotoszyna
trochę nie dziwię się rowerzystom przykład ścieżki na ulicy staszica od ronda na Łąkowej do ronda na bolewskiego po tej ścieżce jedzie się jak po torowisku. krawężniki które są ustawione na wjazdach do posesji są zdecydowanie niżej niż kostka brukowa i to ma być relaks na rowerze no nie sądzę. dodam że podobnie ułożone są ścieżki na ostrowskiej i sulmierzyckiej ale tam jakoś to nie jest odczuwalne. i zastanawiam się czy u nas nie jest tak żeby tylko zrobić ścieżkę i wszyscy mają się cieszyć a w jakim stanie ona jest to już nikogo nie obchodzi. polecam udać się do naszych sąsiadów np. milicza na tym przykładzie widać, że można zrobić porządną ścieżkę rowerową.
ikona daty 2017-06-22 13:53 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. ulica staszica jest drogą powiatową, zatem uwagi do tej trasy można wnosić do jej zarządcy. pozdrawiam
ikona daty 2017-06-10 09:58 ikona autora olo
brak ciągłości ścieżek, itp. odpychają ludzi od korzystania ze ścieżek rowerowych...zamiast przejazdów rowerowych są pasy dla pieszych..można tak długo wymieniać
ikona daty 2017-06-01 11:09 ikona autora tadeusz
panie burmistrzu proszę dołożyć wszelkich starań aby na ulicy mickiewicza nie powstała sygnalizacja świetlna. przecież to zblokuje ruch nie tylko na ulicy mickiewicza, która i tak jest zakorkowana . pozdrawiam.
ikona daty 2017-06-22 13:54 ikona autora franciszek marszałek
witam pana. dołożę wszelkich starań, aby w pasie drogi krajowej, jaką jest ulica mickiewicza w krotoszynie, na skrzyżowaniu z floriańską i konstytucji 3 maja nie powstała sygnalizacja świetlna, lecz skrzyżowanie o ruchu okrężnym typu rondo. pozdrawiam
First page
1
Last page