Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
39995031
Portal
grafika
Zapytaj burmistrza 2017-2018

 

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Serdecznie dziękuję.
 
Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek
 
 
REGULAMIN:
 
1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim lub imię i treść pytania. Natępnie tekst należy zatwierdzić poprzez "Dodaj komentarz".
3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.krotoszyn.pl
4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie kompetencji służbowych burmistrza i zadań gminy.
Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy burmistrza, jak np. urząd pracy, starostwo, policja, służba zdrowia itp.
Rubryka ma służyć dobrej komunikacji burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszej gminy.
 
7. Odpowiedź na zadane pytanie jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.

12. Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące porządku na posesjach prywatnych innych osób prosimy przekazywać do Straży Miejskiej, bowiem nie publikujemy uwag z danymi osobowymi lub adresowymi. Niemniej każda taka uwaga, również nie opublikowana, jest przekazywana do SM.  

* * *

Ważne dla usprawnienie komunikacji: Jeśli pytanie ma dotyczyć poruszonego już w tym dziale tematu i chcemy dodać do niego swoje nowe pytanie, prosimy poprzedzić wpis kliknięciem na słowo Odpowiedz przy danym zagadnieniu. Kontynuowanie w ten sposób dyskusji ułatwi przeglądanie działu pod kątem poruszanych tematów. 
 
 
 

ikona daty05-09-2017, 00:37 ikona autoraaa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Komentarze (245)
ikona daty 2018-02-07 13:29 ikona autora mieszkaniec
czy w roku 2018 informacje samorządowe będą dostępne?
ikona daty 2018-02-07 13:09 ikona autora leszek
panie burmistrzu zaczeło sie obcinanie drzew na ulicy kobylińskiej ,my lokatorzy bloku przy tej ulicy żądamy wstrzymania tych prac ze względu na nieprofesjonalne obcinanie tych drzew ,przecież oni te drzewa kaleczą obcinają je prawie do zera zostawiają tylko małą koronkę a przepis mówi tylko o 30 procentach obcinania gałęzi ,kto na to wyraził zgodę niestety będziemy musieli zgłosić to do ochrony środowiska jeżeli nie będą poprawnie obcięte, bo ta sytuacja powtarza się co roku, mamy zdjęcia przed i po obcięciu
ikona daty 2018-02-14 13:56 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, ulica kobylińska w krotoszynie jest drogą powiatową, którą w imieniu starosty krotoszyńskiego zarządza powiatowy zarząd dróg. w związku z tym przekażemy do tej instytucji pana uwagi. pozdrawiam
ikona daty 2018-02-02 08:31 ikona autora mieszkaniec parcelek
wybudowano nam po ponad 30 latach ulice i chwała za to, ale dlaczego ograniczono parkowanie do dwóch miejsc parkingowych na całej długości ulicy. działeczki mamy niewielkie, bo 300 m2 i nie sposób zmieścic tu domu i dużego garazu..owszem pojawiają się stróze prawa wystawiają mandaty, ale to nie jest rozwiązanie problemu.co bardzo irytuje można się zatrzymywać na głownych ulicach benickiej ,samulskiego,urbanowiczówny i nawet na grudzielskiego. czyżbyśmy byli gorszego sortu?
ikona daty 2018-02-06 12:28 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, brak danych uniemożliwia zajęcie mi stanowiska, gdyż część ulic na parcelkach jest drogami powiatowymi, m.in. wybudowana w końcówce ub. roku ulica ogrodowa. pozdrawiam  
ikona daty 2018-02-01 10:02 ikona autora bartek
witam panie burmistrzu. w nawiązaniu do tego co napisał przedmówca również chciałbym zwrócić uwagę na sport drużynowy w naszym mieście. czy miasto 30-tysięczne zasługuje tylko na sport na poziomie lokalnym? przecież to wstyd by drużyna w piłkę nożna borykała się w okręgówce, a wy jako rządzący myślicie o nowym stadionie, pytanie dla kogo? odnośnie siatkówki drużynowej na poziomie lokalnym prosze niech pan mnie oświeci, w której lidze obecnie znajduje się obecna drużyna seniorska i gdzie można przeczytać o jakichkolwiek dokonaniach tenisistów stolowych i ile średnio osób przychodzi na mecze. pozdrawiam
ikona daty 2018-02-06 12:39 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, miasto i gmina krotoszyn wspiera prawie w stu procentach sport dzieci i młodzieży, który jest w zadaniach samorządu gminnego. sport seniorów prowadzony jest przez kluby, które powinny pozyskiwać środki na swoją działalność od podmiotów nie związanych z samorządem, czyli sponsorów. nowy stadion posłuży wszystkim naszym klubom, i młodzieżowym, i seniorskim. będzie wykorzystywany na zawody lekkoatletyczne oraz na mecze piłki nożnej. wszystkie informacje dotyczące wydarzeń i sukcesów sportowych, przekazywane przez kluby w celu promocji na stronie miejskiej, są systematycznie publikowane. jeśli chodzi zaś o sport drużynowy dzieci i młodzieży, to młodzi krotoszynianie bardzo dobrze się prezentują na forum sportowym ponadgminnym, bo uks piast w siatkówce chłopców plasuje się na szczeblu ogólnopolskim, a kks astra w piłkę nożną chłopców - na szczeblu wojewódzkim. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-30 17:21 ikona autora pasażer
panie burmistrzu, to bardzo dobrze, że mzk krotoszyn inwestuje w nowe autobusy i technologie. jednak aby mieszkańcy korzystali z transportu miejskiego potrzebny jest optymalny rozkład jazdy i tu mam pytanie: czy w najbliższym czasie przewiduje się aktualizacje tych bezterminowo ważnych rozkładów jazdy?
ikona daty 2018-02-12 15:23 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, jak mnie poinformowano, rozkłady jazdy na liniach regularnych, specjalnych i przewozu młodzieży szkolnej są weryfikowane co najmniej raz w roku. w minionym roku zmiany objęły rozkład jazdy linii 8 i wprowadzona została nowa linia 10 relacji krotoszyn - zduny – chachalnia. obecnie został opracowany nowy rozkład jazdy na linii nr 6, gdzie został zmieniony także przebieg trasy tej linii. nowy rozkład będzie wdrażany w lutym 2018 r. mzk obserwuje nieustannie frekwencję na naszych liniach, zbiera też wnioski i uwagi pasażerów, starając się dostosować do ich zapotrzebowania. jeżeli ma pan jakieś konkretne uwagi co do rozkładów jazdy, to proszę o bezpośredni kontakt z mzk, na pewno warto te uwagi przekazać. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-30 15:02 ikona autora lotom sobie
witam , może pan burmistrz się takimi sprawami nie zajmuję nie wiem , ale mam pytanie odnośnie biegu krotosa . mamy koniec stycznia a nawet nie ma tego biegu w kalendarzu maratonów polskich , czy znów regulamin i zapisy zaczną się w kwietniu ? czy znów odpowiedzialne za to władze słabo sie przygotują , miejmy nadzieję ze odrobiliście państwo lekcję i nauczyliście się wkoncu dobrze organizować ten bieg ,który ma wieloletnią tradycję powinna być ikoną tego miasta a wieje straszną nudą , w dzisiejszych czasach dobra impreza sportowa to bardzo duży prestiż dla miasta tym bardziej bieganie , a tak na marginesie w krotoszynie nie ma żadnego sportu ( drużynowego ) na poziomie ;( Żenada i wstyd .panowie pozdrawiam i weżcie się do roboty .
ikona daty 2018-01-31 14:38 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, zgłoszenie xxix biegu krotosa zostało wysłane 14.12.2017 do polskiego stowarzyszenia biegów w pile do kalendarza psb – 2018. zapisy uczestników w tym roku zaczną się w marcu. jeśli chodzi o sport drużynowy, to mamy młodzieżowe drużyny siatkarskie na poziomie ogólnopolskim. drużyny seniorów grają na szczeblu lokalnym w piłkę nożną, piłkę siatkową i tenis stołowy. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-25 19:59 ikona autora starszy pan
panie burmistrzu czy składając kwiaty z okazji 73 rocznicy wyzwolenia krotoszyna nie starczyło nikomu czasu a może odwagi aby złożyć je również pod pomnikiem 6 pal, t.j. żołnierzy faktycznie walczących o wyzwolenie polskich miast spod okupacji. cóż trzeba się będzie chyba pogodzić z tym, że jest krew słusznie i niesłusznie przelana za wolność ojczyzny.
ikona daty 2018-02-01 13:38 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, 6 pułk artylerii lekkiej nie brał udziału w wyzwoleniu krotoszyna, w związku z tym nie akcentujemy jego zasług przy obchodach tego święta. dla podkreślenia jego istotnego znaczenia pod wspomnianym pomnikiem (znajdującym się przy ul. piastowskiej w krotoszynie) składamy kwiaty 8 maja, dla upamiętnienia zwycięstwa nad faszyzmem. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-23 06:35 ikona autora kobieta
witam, jestem pewna,ze ten komentarz nie będzie opublikowany ale nie spodziewałam się od włodarze miasta tak zdawkowej odpowiedzi na tak poważny temat jakim jest dofinansowanie in vitro. parom starajacym się o potomstwo należy się chociaż słowo wyjaśnienia dlaczego nie mogą liczyć na pomoc ze strony miasta,czy kiedykolwiek ten temat będzie przedmiotem dyskusji. najłatwiej odpowiedzieć nie jest przewidziany w budżecie i kropka. panie burmistrzu jestetyczna zawiedziona pana ignorancka postawą, myślę że pan się nigdy nie zetknął z tym problemem a poza tym pana byłoby stać z prywatnych pieniążków więc w życiu pan nie zrozumie
ikona daty 2018-01-31 13:35 ikona autora franciszek marszałek
szanowna pani, trochę szkoda, że swojego rozgoryczenia nie wyraziła pani pod adresem rządu, który zlikwidował rządowy program leczenie niepłodności metodą in vitro. w 2016 roku powołany przez nowy rząd minister zdrowia konstanty radziwiłł wstrzymał program dofinansowania przez państwo procedur in vitro. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-19 10:10 ikona autora co to
dlaczego bezprawnie zwolniono panią pedagog w szkole na alejach?
ikona daty 2018-01-31 13:34 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, sprawa jest w sądzie. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-19 10:10 ikona autora pismakk
czy senator mikołajczyk jest notorycznie odcinany od informacji publicznej i nie może się dalej pojawić w urzędzie w sprawie hali? dlaczego w związku z tym szkaluje się panią dyrektor sp1 oraz pana kosiarskiego? czy
ikona daty 2018-02-01 15:11 ikona autora admin
szanowny panie, odpowiedź burmistrza na pytanie została zamieszczona na stronie miejskiej w dziale "wiadomości".
ikona daty 2018-01-19 10:07 ikona autora kobiet
czyli pan panie burmistrzu jest przeciwko in vitro!!!? przykre :((
ikona daty 2018-01-31 13:37 ikona autora franciszek marszałek
szanowna pani, sytuacja wygląda trochę inaczej, niż pani sądzi. absolutnie nie jestem przeciwny metodzie in vitro, ale zdrowie i programy prorodzinne to zadania rządu, nie lokalnych samorządów. gmina nie może za państwo wykonywać wszystkich zadań. w pierwszej kolejności musi realizować zadania własne, samorządowe. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-18 11:31 ikona autora mieszkaniec
witam.pytam pana ponownie bo nie uzyskałem od pana odpowiedzi na pytanie.czy jest w krotoszynie jest szansa na sztuczne lodowisko choćby na przeszłe ferie zimowe.pomysł lodwiska w ostrowie i miliczu trafiony w dziesiątke.w mediach mówił pan że miasto ma budżet 42mln zł,więc czy nie warto było by zrobić coś dla mieszkańców .
ikona daty 2018-02-01 13:46 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, plac do zainstalowania mobilnego lodowiska wstępnie był planowany na rynku, jednak po wykonaniu pomiarów terenu okazało się, że różnica poziomów uniemożliwia realizację zadania. z tego powodu rozważaliśmy lokalizację lodowiska na terenie przy krytej pływalni wodnik, gdzie warunki terenowe są o wiele bardziej korzystne, chociażby ze względu na pełną infrastrukturę: parkingi, toalety, przyłącze do sieci energetycznej (zasilanie). jednak ze względu na koszty montażu i użytkowania lodowiska - ok. 250 tys. złotych na dwa miesiące, gorszą lokalizację i niekorzystną prognozę meteorologiczną, ostatecznie zrezygnowaliśmy z uruchomienia go przy wodniku. propozycję tę rozważymy w przyszłym roku. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-17 13:44 ikona autora kobieta
witam panie burmistrzu mam pytanie czy miasto krotoszyn podobnie jak inne miasta w tym także ostrów zdecyduje się dofinansować procedurę in vitro, która jest jedyna szansą na upragnione potomstwo dla wielu par. jak powszechnie wiadomo nie jest to tanie leczenie, a nie każdego na nie stać. wiadomo, że bezdzietne małżeństwa nie są beneficjentami programu 500+, a dokładają się do niego w takim samym stopniu płacąc podatki. dlatego warto by pomyśleć o tym aby wyciągnąć dla nas pomocną dłoń
ikona daty 2018-01-18 10:27 ikona autora franciszek marszałek
szanowna pani, w budżecie na rok 2018 nie przewidzieliśmy wsparcia procedury in vitro dla naszych mieszkańców starających się o potomstwo. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-17 12:18 ikona autora mieszkaniec
czy zostanie pan nowym burmistrzem krotoszyna?
ikona daty 2018-01-18 10:28 ikona autora franciszek marszałek
szanowny panie, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. o tym, czy zostanę wybrany, zadecydują mieszkańcy. wkładam w pracę burmistrza całe swoje serce i wszystkie umiejętności, zachęcam do współpracy i współdziałania. myślę, że efekty mojego zaangażowania, jak i zaangażowania mieszkańców są dobrze widoczne. czas pokaże, jak oceniają mnie mieszkańcy. pozdrawiam
ikona daty 2018-01-15 02:22 ikona autora ola
szanowny panie burmistrzu! moje pytanie dotyczy ulicy klemczaka. chciałabym się dowiedzieć dlaczego na wyżej wymienionej ulicy chodniki zrobione są tylko częściowo, co z ich pozostałym kawałkiem ?. kiedy popada, i zrobi się błoto przejście suchą stopa po tych ''chodnikach'' jest wtedy niemożliwe. czy można coś z tym zrobić?. pozdrawiam
ikona daty 2018-02-02 10:34 ikona autora franciszek marszałek
szanowna pani, ulice klemczaka w krotoszynie jest drogą powiatową zarządzaną przez starostę krotoszyńskiego, w którego imieniu działa powiatowy zarząd dróg w krotoszynie przy ul. transportowej 1. pani uwagę dotycząca chodników na klemczaka przekażę do ww. instytucji. pozdrawiam
First page
1
Last page