ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43812453
krotower-baner-780.jpg
grafika
Powiązane galerie:
19 Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2014
Termin:
Od: 13-11-2014, 10:00
Do: 14-11-2014
Kategoria:
Organizator:
Krotoszyński Ośrodek Kultury / KOK, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, 63-700 Krotoszyn
Współpraca i pomoc finansowa: Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy, Nadleśnictwo Krotoszyn, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.


19 Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2014 zbliża się do nas wielkimi krokami. W tym roku odbędzie się on w dniach 13-14 listopada w Kinie 3D Przedwiośnie w Krotoszynie. Skończyło się już przyjmowanie zgłoszeń do konkursów plastycznych oraz konkursu na przedstawienie teatralne a w środę 5 listopada mija termin zgłaszania drużyn do konkursu wiedzy o lesie "Chrońmy Las". Znamy już wyniki obrad jury konkursów plastycznych. Odbyły się już także warsztaty ceramiczne dla szkół podstawowych i gimnazjów (galerie zdjęć obok) a ich plon będzie można zobaczyć podczas trwania festiwalu.


Program festiwalu:


13.11.2014 r. (czwartek)

godz. 10.00 - konkurs wiedzy o lesie "Chrońmy Las",

godz. 17.00 - wernisaż wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursów plastycznych, wręczenie nagród i spotkanie z jurorami,


14.11.2014 r. (piątek)

godz. 10.00 - 13.30 - przesłuchania konkursowe - prezentacje teatralne

ok. godz. 13.30 - show teatralno-ekologiczne "W poszukiwaniu Leśnego Szumu" w wykonaniu Teatru Marionetka z Krakowa (w przerwie obrad jury) WSTĘP WOLNY!

ok. godz. 14.30 - ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród i zakończenie festiwalu


do 30.11.2014 r. (niedziela)

trwa wystawa prac plastycznych w holu kina 

O SPEKTAKLU SŁÓW KILKA ...


Dawno, dawno temu…, a może wcale nie tak dawno,

w starym, ale pięknym lesie zdarzyło się coś,

co zaniepokoiło i zasmuciło wszystkich jego mieszkańców.Ktoś ukradkiem, pod osłoną nocy, zaśmiecił najpiękniejszą część lasu. A własnie w tym miejscu zamieszkiwał mrukliwy, ale mimo to bardzo sympatyczny, Borsuk Grzegorz. Tego dnia obudził się wyjątkowo wcześnie zaniepokojony dziwnym i nieprzyjemnym zapachem. To był zapach śmeci, które zasypały cały jego dom. Dużo czasu zajęło mu wydostanie się spod tej sterty śmieci. A gdy już stanął na równe nogi i lekko się przeciągnął, stwierdził, że w całym lesie zapanowała niesłychana cisza. Okazało się, że z powodu ogromnego zanieczyszczenia lasu odgłosy, które go na stałe zamieszkiwały – takie jak: stukot dzięcioła czy kukanie kukułki – bardzo się wystraszyły i pochowały między śmieciami. Natomiast Leśny Szum uciekł do pobliskiego miasta, gdzie zamienił się w nieznośny szum ulicy. Borsuk Grzegorz nie czekał długo i wraz ze swoją przyjaciółką Poziomką postanowił odnależć i wydostać dźwięki spomiędzy śmieci, a Szum nakłonić do powrotu do lasu. Naszym bohaterom pomogła w tym Pani Mądra Książka – mieszkanka biblioteki, która znajdowała się w znanym nam już miasteczku.


Kiedy wszystkie leśne odgłosy wróciły do swojego miejsca zamieszkania nastąpiło wielkie sprzątanie lasu ze śmieci. Najpierw je jednak należało posegregować. Temu zadaniu trudno było sprostać, dlatego bohaterowie poprosili o pomoc dzieci z publiczności. Jak każda bajka, również i ta kończy się szczęśliwie. A dodatkowo posiada ekologiczny morał.


Spektakl „W poszukiwaniu Leśnego Szumu” porusza tematykę segregacji odpadów, dzikich wysypisk, zanieczyszczenia lasów, ochrony dzikich zwierząt oraz szkodliwego wpływu hałasu. Jest pełen uśmiechu i ekologicznej, wspólnej zabawy z dziećmi.

Reżyseria: Aleksandra Kowalczyk

Występują: Justyna Baran, Janusz Baran, Radosław Ogrodnik

Czas trwania: 60 minut

Organizatorem festiwalu jest Krotoszyński Ośrodek Kultury.

Współpraca i pomoc finansowa:

Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy,

Nadleśnictwo Krotoszyn,

Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.


19 Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2014 jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 04-11-2014, 17:17 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się