ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44332661
znajdz_lokal_780.jpg
grafika
WIĘC WIEC! - Koncerty: Mikromusic, Skubas, Dyzmatronik
Termin:
Od: 02-07-2016, 20:30
Do: 02-07-2016
Kategoria:

 

UWAGA, UWAGA !!! Z przyczyn osobistych swój koncert podczas pierwszego Więc Wiecu odwołała Natalia Przybysz. Udało się zaprosić do wspólnego wiecowania innych Artystów i już w sobotę 2. lipca na Rynku posłuchamy zespołu Mikromusic oraz Skubasa. Serdecznie zapraszamy. Informujemy również, że Natalia Przybysz zagra koncert w Krotoszynie jeszcze w tym roku - dokładnie w piątek 28 października.

 

W Krotoszynie rewolucji ciąg dalszy! Ponownie będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.


Na naszym krotoszyńskim Rynku ponownie wystąpią ambasadorzy kultury polskiej. Prawdziwi wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji. W tym roku również towarzyszyć nam będą cytaty, które budować będą w nas postawę, że warto dbać o nasz rozwój - kulturę, która tworzy osobowość.


Tym razem spotkamy się nie sześć razy a pięć, jednak obiecujemy, że poziom naszych spotkań będzie wysoki. Startujemy 2 lipca!


Swoim honorowym patronat objęło nas Narodowe Centrum Kultury.

BILETY NA MIEJSCA SIEDZĄCE NA RYNKU! (350 szt.) Cena, symboliczna, bo 5 zł. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety już do kupienia, on-line na naszej stronie internetowej www.bilety.kok.krotoszyn.pl oraz w kasie KOK i kasie Kina 3D Przedwiośnie.


Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku.
Nasze pierwsze wspólne spotkanie odbędzie się 2 lipca br. a spotykamy się w Krotoszynie z takimi artystami jak:


20:30 - Dyzmatronik

22:00 - Mikromusic + Skubas 

DYZMATRONIK


Brzmienie Dyzmatronika trudno zdefiniować. Jako że każdy z członków formacji to muzyczna indywidualność, ich twórczość jest wypadkową synth-popu, rocka, electropunku i czego jeszcze nie wymyślicie. Aby łatwiej było zdefiniować to, co chodzi im po głowie, panowie postanowili stworzyć własną szufladkę – trup-hop. Śmiertelnie poważnie, rytmicznie do śmierci.

 

Skład zespołu:

Artur Sosen Klimaszewski

Maciej Maciora Balcewicz

Jakub Gonzo Woźniak


Artur Sosen Klimaszewski – kiedy nie siedzi w radiu i nie gada o korkach ulicznych, gra w teatrze i komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Wraz z Maciorą współzałożyciel Dyzmatronika – i w konsekwencji samego trup-hopu.


Maciej Maciora Balcewicz – niegdyś hip-hopowiec, jednak nudzi mu się nawijka powiązana z popluwaniem na ławeczce przed blokiem. Po wydaniu debiutanckiego, mało znanego, ale jednak kultowego albumu I tak ci to ukradną musi jechać do Londynu, aby spłacić długi. Wraca i zakłada Dyzmatronik, pisze teksty, recytuje, a nawet śpiewa.


Jakub Gonzo Woźniak – gra na zmianę reggae i trash metal, potem zakłada agencję eventową organizującą kinderbale. Występuje w teatrze, kręci watę cukrową, ale jeszcze czegoś mu w życiu brakuje. Okazuje się, że tym czymś był Dyzmatronik, którego uzupełnił o brzmienie gitary.


Zapraszamy na fanpage zespołu oraz na krotoszyński Rynek.


 

MIKROMUSIC


Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.


Na swoim koncie mają pięć płyt, w tym DVD koncertowe. Na debiutanckim krążku z 2006 roku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek. W 2008 roku ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii. Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana „Sova” uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespołu, za którą zespół otrzymał nagrodę Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą. W 2012 roku zespół świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli posłuchać i obejrzeć koncert zespołu na płycie DVD „Mikromusic w eterze.” Na początku 2013 światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu „Piękny koniec” zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.


Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko”. Zespół ma również na swoim koncie nominację do Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”, nominowanej obok takich wykonawców jak Depeche Mode i Coldplay.


Zespół napisał muzykę do czesko-słowackiej produkcji kinowej „Konfident” oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” do słów Brzechwy dla Teatru Muzycznego Capitol.


Liderką zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało wieloma featuringami u zagranicznych artystów między innymi u Pascala Bideau zaśpiewała w muzyce do filmu „Grown ups”, w piosence „From women to women” na płycie Tor Cesay wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii, a także u Sofie Loisou, australijskiej producentki. W Polsce znana jest ze współpracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem Młynarskim i L.U.C-iem.


Zapraszamy na oficjalną stronę Zespołu i na fanpage Zespołu oraz na krotoszyński Rynek rzecz jasna.Skład Zespołu:

Natalia Grosiak - wokal

Dawid Korbaczyński - gitara

Robert Szydło - gitara basowa

Robert Jarmużek - piano

Adam Lepka - trąbka i instrumenty perkusyjne

Łukasz Sobolak - perkusja


 

SKUBAS


Wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.


11 września 2012 roku ukazał się debiutancki album Skubasa "Wilczełyko". Album wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności.


Skubas otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategorii "Debiut Roku" oraz "Utwów Roku" za singla "Linoskoczek". Singiel ten w kilka dni po swojej premierze trafił na playlistę radiowej Trójki, znalazł się wśród utworów do głosowania na trójkowej Liście Przebojów, a 22 sierpnia był piosenką dnia. Zbiera bardzo dobre recenzje, jest często udostępniany na Facebooku, a ilość odsłuchań na Youtube rośnie w rekordowym tempie.

fot. Anna Tomczyńska

lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 04-07-2016, 14:33 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się