Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45218734
WIĘC WIEC! - Koncerty: DownTown Brass, Dorota Miśkiewicz
Termin:
Od: 13-08-2016, 20:30
Do: 13-08-2016
Kategoria:

 

W Krotoszynie rewolucji ciąg dalszy! Ponownie będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.


Na naszym krotoszyńskim Rynku ponownie wystąpią ambasadorzy kultury polskiej. Prawdziwi wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji. W tym roku również towarzyszyć nam będą cytaty, które budować będą w nas postawę, że warto dbać o nasz rozwój - kulturę, która tworzy osobowość.


Tym razem spotkamy się nie sześć razy a pięć, jednak obiecujemy, że poziom naszych spotkań będzie wysoki. Czwarty i przedostatni już Więc Wiec odbędzie się w sobotę 13 sierpnia!


Swoim honorowym patronat objęło nas ponownie Narodowe Centrum Kultury.

BILETY NA MIEJSCA SIEDZĄCE NA RYNKU! (350 szt.) Cena, symboliczna, bo 5 zł. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety do kupienia on-line na naszej stronie internetowej www.bilety.kok.krotoszyn.pl oraz w kasie KOK i kasie Kina 3D Przedwiośnie.


Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku.
Nasze kolejne wspólne spotkanie odbędzie się w sobotę 13 sierpnia br. a spotykamy się w Krotoszynie z takimi artystami jak:


20:30 - DownTown BrassMarek Bałata & Krzysztof Ścierański

22:00 - Dorota Miśkiewicz 

DOWNTOWN BRASS


DownTown Brass to kwintet dęty blaszany złożony z dwóch trębaczy puzonisty, waltornisty oraz tubisty. Powstał z inicjatywy Radosława Kuleszy w lipcu 2015 roku. W skład zespołu wchodzą studenci oraz absolwenci wydziału instrumentalnego Akademi Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.


Skład zespołu:

Radosław Kulesza - trąbka

Artur Elert - trąbka

Kamil Gibowski - puzon

Daniel Lutyński - waltornia

Alan Lachowicz - tuba


Repertuar jaki prezentuje zespół można określić dwojako. Z jednej strony jako klasyczny kwintet dęty blaszany wykonuje muzykę poważną w opracowaniu na tenźe skład. Z drugiej strony chętnie zagłębia się w rozrywkowe dziedziny muzyki wykonując aranżacje hitów muzyki rozrywkowej, dixielandowej oraz jazzu.  Znany trójmiejskiej społeczności z wielokrotnych koncertów na ulicy Długiej w Gdańsku oraz na Sopockim "Monciaku".  Z dużym powodzeniem przykuwa uwagę turystów którzy szczodrze wyrażają swój zachwyt.


DownTown Brass jest zespołem młodym lecz prężnie się rozwijającym się. W tym roku został zaproszony na Italian Brass Week do Włoch gdzie będzie promował owy festiwal na ulicach Florencji. Jednym z ciekawszych wydarzeń z działalności zespołu był koncert w Europejskim Centrum Solidarności dla Lecha Wałęsy.

 

koncert w Europejskim Centrum Solidarności dla Lecha Wałęsy


Obecnie kwintet przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty.


Zapraszamy na fanpage DownTown Brass oraz oczywiście na krotoszyński Rynek w sobotę 13 sierpnia. 

DOROTA MIŚKIEWICZ


Z jednej strony nostalgiczna i staroświecka, z drugiej wiecznie poszukująca, wyczulona na nowe dźwięki. Jej znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy trudnych do sklasyfikowania muzycznych gatunków. Elegancka i skromna, jednak charyzmatyczna na scenie, błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością, a jej głos jest tak urodziwy jak ona sama ...


Muzykę ma wdrukowaną w geny (ojciec Henryk Miśkiewicz – słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Waglewskim, Tomaszem Stańko, Nigelem Kennedym, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Louis Winsbergiem czy Stefano Bollanim.


Nagrała cztery, solowe płyty: “Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “ALE” . Ostatnia pt. „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” nagrana z zespołem Kwadrofonik zyskała status złotej płyty i nominację do Fryderyka.


Podczas koncertu Dorota Miśkiewicz wykonuje głównie utwory ze wszystkich autorskich płyt, które w oryginalny sposób łączą w sobie pop, jazz, subtelną elektronikę oraz akcenty południowe. Piosenkowe historie napisali specjalnie dla niej m.in. Wojciech Młynarski, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau, Bogdan Loebl czy Wojciech Waglewski i w zestawieniu z kompozycjami Doroty i Marka Napiórkowskiego z jednej strony przypominają one epokę, kiedy polskie wokalistki, swingującym czarem urzekały i łamały serca opolskiej publiczności, z drugiej zaś czerpią z najnowszych tradycji songwriterskich.


Artystce towarzyszy czteroosobowy zespół: gitara, klawisze, bas, perkusja.Zapraszamy na oficjalną stronę i na fanpage Artystki oraz na krotoszyński Rynek rzecz jasna.


lokalizacja
Miejsce:

Rynek, Krotoszyn
ikona daty 03-08-2016, 14:04 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się