Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44832352
grafika
WIĘC WIEC! - Koncerty: Krzysztof Tyniec, Mela Koteluk
Termin:
Od: 27-08-2016, 20:30
Do: 27-08-2016
Kategoria:

 

W Krotoszynie rewolucji ciąg dalszy! Ponownie będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.


Na naszym krotoszyńskim Rynku ponownie wystąpią ambasadorzy kultury polskiej. Prawdziwi wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji. W tym roku również towarzyszyć nam będą cytaty, które budować będą w nas postawę, że warto dbać o nasz rozwój - kulturę, która tworzy osobowość.


To już ostatni Więc Wiec, czas szybko przeleciał i już myślimy o kolejnym wspólnym wiecowaniu za rok ale póki co cieszmy się jeszcze wspólnym spotkaniem w ten ostatni weekend wakacji na krotoszyńskim Rynku. Nie zapominajmy też, że mamy do "odrobienia" pierwszy Więc Więc - spotkamy się więc raz jeszcze prawdopodobnie w tym roku z zespołem Dyzmatronik, z zespołem Mikromusic oraz Skubasem no i oczywiście z Wami. A w październiku zapraszamy na odwołany koncert Natalii Przybysz! Wszystkie szczegóły wkrótce!


Swoim honorowym patronat objęło nas ponownie Narodowe Centrum Kultury.

BILETY NA MIEJSCA SIEDZĄCE NA RYNKU NIESTETY ZOSTAŁY WYPRZEDANE. NAS TO CIESZY BO SPODZIEWAMY SIĘ SPOREJ WASZEJ FREKWENCJI. WSZYSTKICH, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZAKUPIĆ BILETU NA MIEJSCA SIEDZĄCE ZAPRASZAMY NA RYNEK BO POMIEŚCIĆ ON MOŻE ZDECYDOWANIE WIĘCEJ LUDZI NIŻ 360 OSÓB!


Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku.
Nasze kolejne wspólne spotkanie odbędzie się w sobotę 27 sierpnia br. a spotykamy się w Krotoszynie z takimi artystami jak:


20:30 - Krzysztof TyniecMarek Bałata & Krzysztof Ścierański

22:00 - Mela Koteluk 

KRZYSZTOF TYNIEC


Krzysztof Tyniec urodził się 5 lutego 1956 roku w Nowej Rudzie. Swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1982 w Teatrze Współczesnym, z którym związał się na kolejnych sześć lat. Na deskach Współczesnego grał między innymi rolę Demetriusza w „Śnie nocy letniej" oraz Rimskiego w „Mistrzu i Małgorzacie". Po 1988 roku przyszedł czas na kolejny etap kariery, którym był i jest do dziś  Teatr Ateneum. Niezapomniane kreacje Tyńca podziwiane w teatrze Ateneum to m.in. Lancelot Gobbo w „Kupcu Weneckim", Gombrowicz w „Kosmosie", Fadinard w „Słomkowym kapeluszu" czy François Pignon w „Kolacji dla głupca". Warto tu również wspomnieć o współpracy z Kabaretem Olgi Lipińskiej, w którym Krzysztof Tyniec brał udział ponad 15 lat.Widzom filmowym znany jest z kilku ról, m.in. roli Stracha w „Nikt nie jest winien", Księdza w filmie „Dzieci Wojny" oraz oficera UOP w obrazie „Człowiek z...". W latach 90’ skutecznie zagościł w świadomości najmłodszego odbiorcy dzięki charakterystycznym rolom Pana Fasoli w programie „Tik-Tak”, Dżina w serii filmów o Aladynie oraz kultowego Timona z  filmu "Król Lew". W 2007 roku przyjął zaproszenie do telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”, w którym wywalczył najwyższe miejsce na podium i otrzymał Kryształową Kulę.

 

fot. Bartek Warzecha


Recital Krzysztofa Tyńca „Dopokąd”

 

Krzysztof Tyniec, znany i bardzo lubiany aktor teatralny, kabaretowy i filmowy w swoim autorskim recitalu pokazuje ogromne spectrum możliwości wokalnych i aktorskich. Śpiewa o ważnych i poważnych tematach w sposób lekki, pełen wdzięku, jest przy tym niezwykle dowcipny. Spontaniczną konferansjerką bawi widzów do łez, wprowadzając nutkę kabaretu najwyższej klasy. Z wielką pogodą ducha i spokojem, który tak ważny jest zwłaszcza dziś, w zwariowanym i zabieganym świecie.


Słuchając recitalu Krzysztofa Tyńca dowiemy się, że ma duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Aktor z przymrużeniem oka traktuje wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym coraz częściej toczy się „życie”. Tyniec zabiera też słuchaczy na spacer po miejscach najbardziej mu bliskich, m.in. po Saskiej Kępie.


Tytuł recitalu został  zaczerpnięty z ostatnich wersów wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”:


„Przecież i ja ziemi tyle mam,

Ile jej stopa ma pokrywa,

Dopokąd idę!…”


Krzysztof Tyniec mówi o życiu tu i teraz, o codzienności i konieczności skupienia się na drobnych sprawach. Tekstom doświadczonego Aktora energetycznego brzmienia dodają muzycy z zespołu PIRAMIDY w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe

Jan Malecha – gitary

Piotr Augustynowicz – bas

Tomasz Paszko – perkusja 

MELA KOTELUK


Artystka pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w 2012 roku wydając album z pogranicza popu i alternatywy pt.: „Spadochron”, który szybko zyskał status Platynowej Płyty. Debiutancki krążek został bardzo dobrze przyjęty i przyniósł Meli kilka ważnych nagród - dwa Fryderyki w roku 2013 (Album Roku i Debiut Roku), a także Nagrodę Artystyczną Miasta Toruń im. Grzegorza Ciechowskiego. Kolejna płyta pt. „Migracje” wydana dwa lata później także stała się platynową i pokazała, że Mela jest artystką nadal cenioną i wyczekiwaną. Na obu płytach można usłyszeć polskie teksty, wszystkie autorstwa Meli. Oprócz pracy studyjnej Mela od czasu debiutu bardzo dużo koncertuje, żywy kontakt z odbiorcą jest dla niej najważniejszy.  Odwiedziła już wszystkie części Polski, jak również wystąpiła na wielu ważnych festiwalach muzycznych (m.in. Open’er , Coke Festival, Jarocin, Live Festival). Na swoim koncie ma także udział w ciekawych i inspirujących duetach – m.in. z Czesławem Mozilem, Olafem Deriglasoffem, Fiszem, Andrzejem Smolikiem, a ostatnio z Dnielem Bloomem.

 

fot. Honorata Karapuda


Zapraszamy na oficjalną stronę i na fanpage Artystki oraz oczywiście na krotoszyński Rynek :)


lokalizacja
Miejsce:

Rynek, Krotoszyn
ikona daty 25-08-2016, 09:28 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się