ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42351786
krotower-baner-780.jpg
grafika
Wystawa "Krotoszyn w blasku księżyca" - Paweł W. Płócienniczak
Termin:
Od: 28-04-2017, 18:00
Do: 12-05-2017
Kategoria:

 
 

 
 
 
W Galerii Refektarz kolejna wystawa, którą tym bardziej polecamy, ponieważ swoje prace pokaże krotoszynianin Paweł W. Płócienniczak, pracownik Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż - 28.04.2017 - godz. 18:00. UWAGA! Wystawę można oglądać do piątku 12 maja. Zapraszamy, wstęp oczywiście bezpłatny.
 
 
                               Wernisaż  ------->  FOTOGALERIA  <------->  FILM  <-------

  

 

 

Od autora

 

Wystawa „Krotoszyn w blasku Księżyca” ma dla mnie charakter bardzo osobisty. Po pierwsze dla tego, że urodziłem się w samym sercu tego miasta, w jednej z kamienic przy Rynku, a po drugie dlatego, że przez długie lata wyglądając przez okno, widziałem krotoszyński ratusz, często na tle nieskończenie rozgwieżdżonego nieba.

A więc miasto, z którego tak chętnie uciekam, które uwiera i często wręcz boli, ale do którego, zawsze wracam stęskniony, jak syn marnotrawny.

A więc, niebo gwieździste i Księżyc tak nam bliski, wręcz wpisany w nasze życie, tak bardzo wpisany, że czasem go nie zauważamy, ale on ciągle pozostaje tajemniczy i piękny.

W końcu przyszedł czas, aby te dwa niezwykłe elementy mojego życia, połączyły się w jakąś niezwykle plastyczną całość.  To czas, na tą egzystencjalnie najbardziej niepokojącą refleksję, która przychodzi, kiedy spoglądamy na siebie i otaczające nas miejsca i ludzi przez pryzmat nieskończonego wszechświata.

Powstałe obrazy, to połączenie fotografii i niezwykłych możliwości cudownych algorytmów programów edycyjnych.

To foto-grafie.

Paweł W. Płócienniczak

 

 

O autorze

 

Paweł Władysław Płócienniczak to krotoszynianin z dziada pradziada. Jest człowiekiem kultury i artystą wszechstronnym. Był współzałożycielem Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Zygmunta Kałużyńskiego i jego wieloletnim animatorem. Współtworzył Jazz Klub „Remiza” w Krotoszynie. Był założycielem i członkiem Osobnej Grupy Literackiej „Poboki”. Prowadził jedyną radiową rozgłośnie zakładową w Krotoszynie dla WSM Krotoszyn a za audycje tam zrealizowane zdobywał nagrody na ogólnopolskich konkursach np. w Polskim Radiu za audycję o Powstaniu Wielkopolskim.

 

Jako pisarz i poeta debiutował w prasie wielkopolskiej w roku 1982. Pierwsza książka „Sezon na peryferiach” ukazała się w 2005 roku i zawierała oprócz wierszy także teksty piosenek i aforyzmy. Jako autor tekstów wydał wspólnie z założonym przez siebie zespołem „Reising Band” płytę pod tytułem „Z tego miasta”. Współpracował z zespołami muzycznymi: „Skippers”, „Acoustic Flame”, „Infinitum Cantamus”. W 2007 roku został nominowany do tytułu „Krotoszynianina Roku”. Współpracował jako korespondent terenowy z TVP Poznań. Wydana w 2010 roku w Krakowie, w Wydawnictwie Miniatura książka zatytułowana „Okno z widokiem na smutek” zawierała także ilustracje fotograficzne autora i była przez niego zaprojektowana plastycznie. Będąc publicystą tygodnika Rzecz Krotoszyńska”, napisał wiele artykułów z zakresu kultury i historii, m.in. cykl poświęcony zapomnianym krotoszynianom, m.in. o Melittcie von Stauffenberg, Władysławie Rybakowskim, Isidorze Klischu i Teodorze Kulaku. Jako fotografik był uczestnikiem i autorem kilku wystaw, miedzy innymi autorskich wystaw z wypraw żeglarskich dookoła Bałtyku, na Korsykę i Sycylię, jest laureatem kilku konkursów. Jego  fotografie reporterskie i ilustracje ukazują się w prasie czasem nawet zagranicznej. W 2011 roku ukazała się książka czterech poetów z Krotoszyna, pod tytułem „Nowa Kwadryga”, której był pomysłodawcą, współautorem, redaktorem i autorem fotografii i szaty graficznej.

 

W 2011 roku decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jest autorem okładek, fotografii i projektów graficznych kilku książek z dziedziny literatury i historii. Wystąpił i współpracował przy produkcji filmu „Przesyłka. Sendung”, został także lektorem w polskiej wersji filmu dokumentalnego o Krotoszynie pt. „Klucze”. Obecnie jest etatowym pracownikiem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

 

lokalizacja
Miejsce:

Galeria Refektarz
ikona daty 06-05-2017, 11:06 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się