ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44401545
grafika
Future Shorts Autumn 2017 - pokaz filmowy
Termin:
Od: 16-11-2017, 21:00
Do: 16-11-2017, 22:30
Kategoria:
Organizator:

 

Zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych w krotoszyńskim Kinie 3D Przedwiośnie. Pokazy odbędą się w ramach kolejnej już edycji Future Shorts Autumn Season czyli jesiennej edycji największego festiwalu filmów krótkometrażowych na świecie FUTURE SHORTS. Mimo że pogoda za oknem sprawia, że wolimy na spokojnie spędzać wieczory w domowym zaciszu, jesienna odsłona Future Shorts proponuje nam dużo aktywności – filmy w programie są intensywne, zarówno wizualnie, jak i tematycznie.


 

Festiwal Future Shorts został stworzony w 2003 jako globalna platforma prezentacji krótkiego kina. Odbywa się w cyklu sezonowym (4 rocznie - każda pora roku oznacza świeżą selekcję krótkich filmów), a każda jego edycja gromadzi niemal 50-tysięczną widownię. Na programy kolejnych odsłon składają się najważniejsze światowe produkcje; filmy fabularne, dokumenty i animacje. W ten sposób powstają unikatowe zestawy, z których publiczność na całym świecie wybiera zwycięski tytuł. W Polsce festiwal odbywa się od 2007 roku.


Future Shorts Autumn Season 2017. Future Shorts Jesień opowiada o sile wspólnoty i przyjaźni – emocjonującym powrocie młodego mężczyzny do ojczyzny oraz o grupie nastolatków, wspierającej się wzajemnie w trudach dorastania. Będzie także o dylematach moralnych – dziewczynce odrywającej sekret nieuczciwej nauczycielki chóru szkolnego, a także o policjancie walczącym o godne poszanowanie jego zawodu. W programie znajduje się pięć krótkometrażowych produkcji – trzy fabularne, jeden film eksperymentalny oraz teledysk muzyczny, m. in. z Holandii, Węgier i Portugalii.


Zapraszamy w czwartek 16 listopada o godz. 21:00 do krotoszyńskiego kina. Bilety na pokaz w cenie 10 zł można kupić w systemie biletowym online oraz w kasach KOK i kina. Zapraszamy!


Program pokazu:


Les Miserables

reż. Ladi Ly, Francja 2017, fabuła, 17 min.We współczesnym paryskim przedmieściu z powieści Victora Hugo, nowo przeniesiony policjant odkrywa obraźliwe praktyki pracy dwóch weteranów. Kiedy młody chłopak nagrywa ich działania, społeczność jest na skraju buntu.
Sing

reż. Kristóf Deák, Węgry 2016, fabuła, 25 min.Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w sławnym szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest uznawana. Film uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy fabularny film krótkometrażowy w 2016 r.
The Blaze - Territory

reż. The Blaze, Francja 2017, teledysk, 6 min.Młody mężczyzna powraca do odległego miejsca, które kiedyś nazywał domem, Algierii. Wraz z charyzmatycznym bohaterem, poruszającym się między gwałtownością a wrażliwością, teledysk ten uosabia gniew The Blaze, którzy wyprodukowali nie tylko muzykę, ale również teledysk, napędzany autentyczną zręcznością.
Rocknrollers

reż. Daan Bol, Holandia 2016, fabuła, 24 min.Poruszająca opowieść o dojrzewaniu, depresji, uzdrawiającym wpływie muzyki oraz przyjaźni.
Batrachian’s Ballad

reż. Leonor Teles, Portugalia 2016, eksperyment, 11 min.Podobnie jak Cyganie, ceramiczne żaby nie pozostają niezauważone dla bacznego obserwatora. “Batrachian’s Ballad” pojawia się w kontekście wieloznaczności. Film, który ingeruje w rzeczywistość portugalskiego życia codziennego, ukazując go jako formę bajki o ksenofobicznym zachowaniu.


Łączny czas pokazu: 85 minut.

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 10-11-2017, 14:22 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się