Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
40000171
grafika
Koncert - Irvin Venyš - klarnet i Ivo Kahánek - fortepian
Termin:
Od: 24-02-2018, 19:00
Do: 24-02-2018
Kategoria:

 

Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Krotoszyński Ośrodek Kultury zapraszają na koncert słynnego czeskiego klarnecisty. Irvin Venyš wystąpi z czeskim pianistą Ivo Kahánkiem. Koncert odbędzie się w sobotę 24 lutego o godz. 19:00 w Sali Kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, a bezpłatne wejściówki na koncert można już odbierać w kasie KOK (ilość miejsc ograniczona).


Irvin Venyš jest wyjątkowym artystą reprezentującym młode pokolenie Czechów. Zebrał najwyższe nagrody na większości renomowanych międzynarodowych festiwalach muzycznych, takich jak: Praska Wiosna, Pacem in Terris w Bayreuth (Niemcy) czy Konkurs Europejskiej Unii Radiowej (EBU) dla młodych muzyków NEW TALENT w Paryżu, Zurychu i na Maderze. Wielokrotnie udowadniał swoją pozycję na najbardziej prestiżowych festiwalach: Pablo Casals Festival Prades, Festival Mitte Europa, Mozart der Europäer – Mannheim, Prague Spring, Dvořák Prague – stając na podium m.in. w Japonii, Niemczech, Francji, Hiszpanii.


Irvin Venyš


Nadzwyczajny jest zasięg jego muzycznych aktywności, sięgający od klasycznego repertuaru przez ekstremalnie wymagające współczesne kompozycje po tradycyjny folklor. Współpracował z wiodącymi światowymi artystami, takimi jak: Heinz-Jörg Schellenberger, Radovan Vlatkovič, Zakhar Bron, Peter Czaba, Igor Ardašev, Sir Libor Pešek, Ralph Gothoni, Elina Vähälä, Michel Lethiec, Hagai Shaham, Andre Cazalet czy Jean - Louis Capezzali.


Jego muzyczna edukacja jest również warta wspomnienia. Jest absolwentem Konserwatorium w Brnie, w klasie Prof. Břetislav Winkler, Akademii Sztuk Performatywnych w Pradze, w klasie Prof. Vlastimil Mareš oraz Prof. Jiří Hlaváč /doktorat/, gdzie jest w międzyczasie profesorem oraz spędził rok na muzyczno-baletowym Konserwatorium Paryskim w klasie Prof. Michel Arrignon.


Cyklicznie nagrywa dla Czeskiego Radia i Czeskiej Telewizji, niemieckiego radia i telewizji Mitteldeutsche Rundfunk oraz wytwórni płytowych: Arco Diva, NAXOS i Supraphon­­­. Jego wydawnictwa płytowe zawierają muzykę od klasycznego repertuaru klarnetowego po prace inspirowane folklorem i muzyką jazzową.


 Ivo Kahánek - światowej sławy pianista, uważany za jednego z najlepszych, współczesnych, czeskich pianistów. Jest również uważany za jednego z najbardziej oszałamiających muzycznie pianistów epoki Romantyzmu ale także specjalistę w czeskiej muzyce fortepianowej, posiadającym rzadki i szczególny dar stwarzania bezpośrednich kontaktów emocjonalnych ze swoją publicznością.


Artysta wygrał w 2004 roku Międzynarodowy Konkurs Muzyczny "Praska Wiosna", zdobywał nagrody na innych ważnych międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. Maria Canals Piano Competition w Barcelonie, Vendome Prize w Wiedniu, Stiftung Tomassoni Wettbewerb w Kolonii, Fryderyk Chopin International Piano Competition w Marienbadzie, Concertino w Pradze.

 

Ivo Kahánek

 

lokalizacja
Miejsce:

Sala Kameralna KOK
ikona daty 09-02-2018, 18:00 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się