Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45126651
grafika
Wystawa fotografii klubu BLENDA "Trój-wymiar codzienności"
Termin:
Od: 14-10-2018, 17:00
Do: 09-11-2018
Kategoria:
Organizator:
Klub fotograficzny Blenda, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, 63-700 Krotoszyn
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Krotoszyński Ośrodek Kultury

 

Zamknięte drzwi frontowe kamienic zaintrygowały członków klubu fotograficznego „Blenda” do poznania wnętrza budynku. Klatki schodowe to wejście oddzielające świat zewnętrzny od prywatnej przestrzeni mieszkańców, o którą razem się troszczą.

 

W obecnych czasach coraz częściej miejsca te są blokowane współczesną technologią. Mieszkańcy przemierzający w pośpiechu kilka razy dziennie swoje klatki schodowe przestają dostrzegać piękno i kunszt zabytkowych elementów tych miejsc.

 

"Blenda" postanowiła zatrzymać w kadrze rzadko spotykany klimat starych klatek schodowych. Fotografowali o różnych porach dnia, czekając na odpowiednie światło. Obrazy na wystawie przedstawione są w formie tryptyków – zamkniętych ołtarzyków, zmuszają w ten sposób widza do interakcji z instalacją. Poprzez formę ekspozycji "Blenda" chce złożyć hołd pomijanym, niszczejącym i coraz mniej dostępnym przejściom, które chronią mieszkańców.

 

Po raz pierwszy członkowie klubu „Blenda” tworzą wspólnie każdą fotografię, której nie identyfikują z danym autorem. Wystawa "Trój-wymiar codzienności" odbywa się w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, który rozpoczyna się 13 października i potrwa do końca miesiąca. Więcej o Festiwalu na stronie: www.4festiwal.pl, a krotoszyński wernisaż już w niedzielę 14.10 o godz. 17.00 w Galerii Refektarz KOK. Zapraszamy w imieniu autorów. UWAGA! Wystawa została przedłużona i będzie ją można oglądać w murach galerii do piątku 9 listopada!

 

 

Organizatorem wystawy jest Klub Blenda i Krotoszyński Ośrodek Kultury/Galeria Refektarz oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, które jest również organizatorem Festiwalu.

 

Partnerem wystawy jest firma Sklejka Eko S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego.


lokalizacja
Miejsce:

Galeria Refektarz KOK
ikona daty 31-10-2018, 16:34 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się