Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45692891
Wiadomości
grafika
Gminny Konkurs Czytelniczy „Wiem bo czytałam/em” rozstrzygnięty!

24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie odbył się po raz kolejny Gminny Konkurs Czytelniczy „Wiem, bo czytałam/em…” skierowany do uczniów szkoły podstawowej z terenu gminy w Krotoszynie. Konkurs został zorganizowany przez Lucynę Radojewską - Felczak we współpracy z Adrianną Dutkiewicz z filii nr 5 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera.

 

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły, Beata Parzonka, witając wszystkich uczestników oraz ich opiekunów.

 

W konkursie wzięły udział dzieci z klas IV-VII. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z następującymi książkami „Kwiat kalafiora”, „Czarna polewka”oraz „ Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” a także z informacjami na temat ich autorów. Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści książek (test pisemny), odpowiedzieć ustnie na pytania dotyczące konkursowych książek i ich autorów (zestaw z 2 pytaniami) oraz zaprezentować jedną z trzech ustnych pracy literackich.

 

Test pisemny i ustne wypowiedzi uczestników oceniane było przez jury w składzie: Izabela Brodala – bibliotekarz z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera, Lucyna Radojewska – Felczak – nauczyciel-bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie i Adriannę Dutkiewicz – bibliotekarz z filii nr 5 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera.

 

Rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród dokonała dyrektor szkoły, Beata Parzonka.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Monika Sikora (Szkoła Podstawowa w Świnkowie)

II miejsce – Maria Koper (Szkoła Podstawowa w Świnkowie)

III miejsce – Blanka Kostka (Szkoła Podstawowa w Benicach)

 

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn, Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. A. Fiedlera, organizatorów, a poczęstunek dla uczestników przez Bibliotekę Szkolną w Chwaliszewie.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Lucyna Felczak

 

 

ikona daty04-12-2017, 10:34 ikona autoraPB ikona wyświetleń1379
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt