Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Unia Europejska Pogoda dla Krotoszyna
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1procent_200.jpg
baner200_czyste_powietrze.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
200_rekrutacja_2017.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
34970920
Portal
grafika
Współpraca międzynarodowa

Krotoszyn utrzymuje szerokie kontakty z partnerami z zagranicy. Od 1986 r. datuje się pierwsze kontakty z Gminą Brummen w Holandii, z którą podpisano umowę o współpracy w marcu 1989 roku.
Obecnie współpraca trwa przede wszystkim między grupami zawodowymi: rolnicy, strażacy, pracownicy kultury, policja, urzędnicy i działacze samorządowi, a także sportowcy i osoby prywatne w kontaktach indywidualnych, a szczególnie dzieci i młodzież. Na praktyki do Holandii wyjeżdża młodzież krotoszyńskich szkół ponadpodstawowych.
Pragniemy rozszerzyć kontakty o współpracę gospodarczą.


W styczniu 1992 roku Krotoszyn podpisał umowę o współpracy z Gminą Mejszagoła na Litwie. Współpraca ta na razie sprowadza się do pomocy naszym rodakom zamieszkałym na Litwie. M.in. organizujemy wypoczynek dla dzieci z Mejszagoły oraz doposażamy polską szkołę. Mamy nadzieję w przyszłości kontakty rozszerzyć o inne sfery działalności.

W maju 1994 r. został podpisany dokument o partnerstwie wzajemnym i współpracy z francuskim miastem Fontenay le Comte. Współpraca ta dotyczy takich dziedzin jak: gospodarka, kultura, nauka i oświata, ochrona zdrowia, sport, turystyka oraz zarządzanie miastem.
We wrześniu 1996 roku podpisano umowę o partnerstwie ze związkiem gmin Dierdorf (Niemcy).
We wrześniu 2007 roku podpisana została umowa z Gminą Bucak (Turcja).
W lipcu 2016 roku Miasto i Gmina Krotoszyn podpisało umowę o współpracy z miastem Okinoshima (Wyspy Oki, Japonia).

Różnorodne formy współpracy prowadzą działające w Krotoszynie Towarzystwa Przyjaźni: Polsko-Holenderskiej, Polsko-Francuskiej, Polsko-Niemieckiej, Polsko-Tureckiej, Krotoszyn-Mejszagoła oraz Krotoszyńskie Stowarzyszenie Polsko-Amerykańskie.
Poza tym prowadzona jest również współpraca przez inne podmioty, głównie z partnerami z Niemiec. Na przykład Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie utrzymuje partnerskie stosunki z Gimnazjum w Dierdorf, Lions Club z bliźniaczym klubem Wienhausen, służba zdrowia z lekarzami z Duren.

Miasto i Gmina Krotoszyn jest otwarta na wszelkie kontakty. Szczególnie mamy nadzieję rozwijać współpracę i partnerskie stosunki w sferze gospodarczej: oferujemy do wykorzystania grunty i obiekty, a także wysoko kwalifikowaną kadrę.

Międzynarodowa wieloletnia współpraca Krotoszyna zaowocowała nagrodami i wyróżnieniami, otrzymanymi przez miasto w ostatnich latach. W roku 2000 Krotoszyn otrzymał Dyplom Rady Europy, wręczony przedstawicielom samorządu w Strasburgu. Już rok później, 4 września 2001 roku, na krotoszyńskim rynku odbyła się uroczystość wręczenia władzom samorządowym Honorowej Flagi Rady Europy. 28 kwietnia 2005 Rada Europy postanowiła nas wyróżnić kolejnym stopniem przyznawanych przez siebie nagród, mianowicie Honorową Tablicą Rady Europy. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w Krotoszynie 30 lipca 2005 roku.

Kliknij na rysunki poniżej, aby uzyskać więcej informacji o współpracy z danym miastem:

         

 

ikona daty26-07-2016, 13:59 ikona autoraAdministrator
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt