Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45186972
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Jak radzić sobie z hejtem? - Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 w bibliotece

 

W dniach 06.02 oraz 07.02 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie wzięli udział w organizowanych przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną zajęciach promujących pozytywne korzystanie z Internetu. Spotkania odbywały się w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu 2018”.


Akcja ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.


Tematem przewodnim spotkań był „Hejt”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się co to jest hejt, gdzie spotykamy się z tym pojęciem, jakie są przyczyny i skutki „hejtowania”. Prowadzący zajęcia przygotowali dla uczniów prezentację multimedialną oraz zadania do samodzielnego wykonania. Dodatkowo każda grupa brała udział w grze „Postaw na bezpieczeństwo”, która była odpowiednikiem telewizyjnej gry w „Postaw na milion”. Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach.


W lekcjach wzięło udział 153 uczniów Szkoły Podstawowej. Organizatorem zajęć była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, spotkania prowadzili Klaudia Mielcarek i Mateusz Jędrzejak.
Dyrektor i pracownicy książnicy pragną podziękować Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie za liczny udział i zaangażowanie uczniów w zajęcia.


Tekst i zdjęcia: KBP

ikona daty16-02-2018, 13:06 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1775
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt