Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45199782
Wiadomości
Piękna Gmina. III Rajd Rowerowy Rady Osiedla nr 2 "Rowerkiem ku..."

W sobotę 19 maja 2018 r. Rada Osiedla nr 2 w Krotoszynie zorganizowała trzeci rodzinny rajd rowerowy "Rowerkiem ku ..." Przeprowadzenie rajdu miało na celu zaktywizowanie i zintegrowanie społeczności lokalnej, propagowanie turystyki rowerowej jako sposobu poznawania Ziemi Krotoszyńskiej, jej walorów turystycznych, przyrodniczych i piękna krajobrazu.

Uczestnicy zebrali się na ul. Batalionów Chłopskich, przy siłowni zewnętrznej, gdzie każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową i okolicznościową plakietkę. O godz. 11.00 rajd się rozpoczął. Trzy kolarskie grupy przejechały na Kurhan w lesie przy drodze Krotoszyn – Sulmierzyce. Rajd prowadził zasłużony i znany turysta Pan Andrzej Chmielarz z Koła PTTK w Krotoszynie, który ciekawie opowiadał o historii kurhanów na Ziemi Krotoszyńskiej. Po odpoczynku skierowaliśmy się w miejsce zakończenia rajdu na obiekcie rekreacyjnym „Żbik” w Lesie Komunalnym. Tam czekała na nas kiełbaska z grilla, pajda chleba ze smalcem i ciasto. Wspólny odpoczynek po rajdzie i biesiadowanie przy grillu dały możliwość bliższego wzajemnego poznania się mieszkańców, wymiany poglądów i planów dalszych działań. Uczestnicy wyrażali chęć udziału w następnych rajdach.

Impreza w pełni spełniła zakładane cele. Organizacja rajdu możliwa była dzięki środkom Miasta i Gminy Krotoszyn, przeznaczonym do dyspozycji Rady Osiedla nr 2 w Krotoszynie.

Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom za udział, a w szczególności osobom pomagającym w organizacji imprezy tj. Panu Andrzejowi Chmielarzowi za prowadzenie rajdu, Panu Przemysławowi Michalakowi za przygotowanie mety i Panu Grzegorzowi Doroszowi za wsparcie imprezy.

 

Tekst: Wojciech Wierciński

Zdjęcia: Andrzej Chmielarz

ikona daty07-06-2018, 15:09 ikona autoraPB ikona wyświetleń917
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt