Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44832774
grafika
WIĘC WIEC! - Koncerty: Marek Bałata & Krzysztof Ścierański, Leszek Możdżer
Termin:
Od: 30-07-2016, 20:30
Do: 30-07-2016
Kategoria:

 

W Krotoszynie rewolucji ciąg dalszy! Ponownie będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.


Na naszym krotoszyńskim Rynku ponownie wystąpią ambasadorzy kultury polskiej. Prawdziwi wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji. W tym roku również towarzyszyć nam będą cytaty, które budować będą w nas postawę, że warto dbać o nasz rozwój - kulturę, która tworzy osobowość.


Tym razem spotkamy się nie sześć razy a pięć, jednak obiecujemy, że poziom naszych spotkań będzie wysoki. Trzeci Więc Wiec odbędzie się już w sobotę 30 lipca!


Swoim honorowym patronat objęło nas Narodowe Centrum Kultury.

BILETY NA MIEJSCA SIEDZĄCE NA RYNKU! (350 szt.) Cena, symboliczna, bo 5 zł. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety do kupienia on-line na naszej stronie internetowej www.bilety.kok.krotoszyn.pl oraz w kasie KOK i kasie Kina 3D Przedwiośnie.


Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku.
Nasze kolejne wspólne spotkanie odbędzie się w sobotę 30 lipca br. a spotykamy się w Krotoszynie z takimi artystami jak:


20:30 - Marek Bałata & Krzysztof ŚcierańskiMarek Bałata & Krzysztof Ścierański

22:00 - Leszek Możdżer 

MAREK BAŁATA & KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI


To unikalny duet improwizującego wokalu i basu elektrycznego. W programie interpretacje poezji oraz „komponowanie w locie”. Bogactwo brzmień i wirtuozerii w wyszukanych tematach, wariacjach i improwizacjach.


 

MAREK BAŁATA - Wybitny polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w śpiewaniu scatem. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje, transkrypcje utworów Fryderyka Chopina oraz pieśni m.in. Włodzimierza Korcza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Włodka Pawlika, Stanisława Fiałkowskiego oraz utwory do filmów różnych kompozytorów. Jest producentem muzycznym i wykonawcą jazzowej adaptacji Mszy Kreolskiej „Misa Criolla” Ariela Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści I.B.Singera "Sztukmistrz z Lublina" w teatrach Warszawy i Wrocławia  oraz  niemieckojęzycznej  wersji (Der Zauberer von Lublin) w Niemczech i Austrii. Również w adaptacji "Krwawe Gody" (wg. F.G.Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu” Stefana Żeromskiego w Teatrze Capitol.  Regularnie  występuje z własnym Quintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy. W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół "CANTABILE IN JAZZ" w którym występowały wybitne wokalistki: Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści: min. Anthony Jackson. Inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL). Firma Gowi wydała CD Live "TRILOGY" a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w sławnym klubie Yoshi’s w Oakland. Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi. Koncertował w Europie z austriackim quartetem SONGLINES oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene. Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert NIEMEN-WSPOMNIENIE oraz MAŁA MSZA ORGANOWA Josepha Haydna. Przez ponad 18-lat zwyciężał w plebiscycie JAZZ TOP pisma "Jazz Forum" w kategorii Wokalista Jazzowy. Występował na scenach Europy, Kanady i USA.


Zapraszamy na fanpage Marka Bałaty, oficjalną stronę Artysty oraz fanpage Krzysztofa Ścierańskiego, oficjalną stronę Artysty i oczywiście na krotoszyński Rynek w najbliższą sobotę. 

LESZEK MOŻDŻER


Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianista światowej klasy, odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. Urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku, naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej, zdobywał ostrogi w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1993 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla deszczu nagród, jakie na niego spadły. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników "Jazz Forum" w kategorii fortepianu, dwa razy został uznany Muzykiem Roku (1995-96). Od tego czasu młody pianista otrzymał wiele prestiżowych nagród.

 

Leszek Możdżer nagrywał płyty z prawie wszystkimi naszymi najwybitniejszymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką ("Pożegnanie z Marią"), Januszem Muniakiem ("One And Four"), Michałem Urbaniakiem ("Live In Holy City"), Piotrem Wojtasikiem ("Lonely City", "Quest" - wraz Billym Harperem i "Hope" - z Dave'em Liebmanem), Adamem Pierończykiem ("Live In Sofia" i "19-9-1999"), Henrykiem Miśkiewiczem ("Ja nie chcę spać"), Anną Marią Jopek (m.in. "Bosa", "Barefoot", "Upojenie", "Farat"). Współpracował ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. "Requiem dla mojego przyjaciela", "10 łatwych utworów na fortepian") a od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Mira Max) - włącznie z nagraniem nagrodzonej Oscarem muzyki do "Finding Neverland". Napisał muzykę do filmu dokumentalnego w reżyserii Sylwestra Latkowskiego "PUB 700", którego sam jest bohaterem, a także do filmu "Nienasycenie" wg Witkacego w reżyserii Wiktora Grodeckiego.

 

Wraz z Andrzejem Bauerem – wybitnym wiolonczelistą oraz Michałem Skrokiem, czyli m.bunio.s, hit makerem, Leszek Możdżer wciąż „przenoszą sztukę układania dźwięków w przestrzeń, w której Witold Lutosławski sam nigdy nie przebywał”. Projekt LUTOSPHERE, kilkukrotnie już prezentowany publiczności, wciąż czeka na wydanie.

 

21 sierpnia 2010 Leszek Możdżer wystąpił na trzech scenach w projekcie “Możdżer +” a wraz z nim: Naná Vasconcelos, Lars Danielsson, Zohar Fresco, John Scofield oraz Steve Swallow i Bill Stewart; Marcus Miller oraz Alex Han, Louis Cato; Eddie Daniels oraz Charles Fox, jak również Polscy Artyści tacy jak: Motion Trio, Gaba Kulka oraz Orkiestra Kameralna AUKSO prowadzona przez Marka Mosia.

 

Leszek Możdżer występował w prawie wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Brazylii, Urugwaju i Argentynie, Chile (dla 15 000 widzów...), w Chinach, Japonii, Malezji oraz Singapurze.Zapraszamy na oficjalną stronę i na fanpage Artysty oraz na krotoszyński Rynek rzecz jasna.


lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 28-07-2016, 09:47 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się