Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
40089437
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja17-02-2017 15:28
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć55
Podsumowanie "Ferii zimowych z pasją 2017" w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej

W dniach od 30 stycznia do 10 lutego 2017r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera zorganizowano „Ferie z pasją” dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

 

Na początku uczestnicy wzięli udział w zajęciach fitness i tanecznych, łączących naukę i dobrą zabawę. Były one prowadzone przez Angelikę Milewską-Szydlak, instruktorkę z LAB.Krotoszyn.   W tym samym dniu odbył się turniej gier planszowych oraz układanie puzzli.

 

Następnego dnia Dawid Kujawski - założyciel LAB.krotoszyn - zaprezentował dzieciom ćwiczenia z crossfitu w formie gier i zabaw oraz ćwiczenia koordynujące rozwój. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ph. „Ferie z bezpiecznym przejazdem”, które prowadził Jarosław Grabia, przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, oraz pracownicy Straży Ochrony Kolei, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!”. Zgromadzeni dowiedzieli się, jak należy zachować się na przejazdach kolejowych i drogowych.

 

Frekwencja dopisała też na Balu Przebierańców. Podczas imprezy wybrano najlepszy strój bajkowy oraz najlepszych: tancerkę i tancerza. Wiele atrakcji dostarczyło wyjście do sali zabaw Bajkowa Kraina. Najmłodsi mogli skorzystać z basenu z kulkami, zjeżdżalni dmuchanej i innych atrakcji. Poza tym animatorki zaaranżowały wiele zabaw dla uczestników.

 

W piątek uczestnicy obejrzeli przedstawienie Teatru Duet z Krakowa pt. „Foszek czyścioszek”, które bardzo się podobało zarówno dzieciom, jak i obecnym rodzicom. Występ dofinansował SGB Bank Spółdzielczy. W tym samym dniu odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Jagodzińską, która opowiadała o swojej książce pt. „Cykl”. Uczestnicy ferii wzięli udział w zabawach z duchami, czarodziejami oraz strachami.

 

Podczas spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej w Krotoszynie: zastępcą komendanta Moniką Wasielewską oraz strażnikiem Marcinem Hadrysiem dzieci zapoznały się z Autochodzikiem – zestawem edukacyjnym oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Podczas zajęć kulinarnych „Sałatkowy zawrót głowy” Beata Blecha właścicielka Restauracji Czak Cafe oraz pracownik Ministerstwa Kotleta – Blu Baru Martyna Rajch opowiadały i pokazywały uczestnikom jak przygotować i dekorować sałatki. Dzieci mogły wcielić się w rolę kucharza i wykonać je samodzielnie.

 

7 lutego odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu p.h „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Dzieci uczęszczające na zajęciach wiele dowiedziały się o bezpieczeństwie w sieci z filmów „Owce w sieci”, „Sieciaki”,321 Internet”. Następnie, korzystając z tabletów, które biblioteka otrzymała z programu „Tablety w bibliotece”, prowadzący wskazali dzieciom interesujące, a zarazem bezpieczne strony internetowe.

 

Miłośnicy gier komputerowych mogli poznać najnowsze gry podczas zajęć „Komputerowy świat”, który przygotowała firma Hardbit. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zabawach i konkursach dotyczących nowych technologii. Przeprowadzono konkurs wiedzy na temat firmy oraz karaoke. Uczestnicy przygotowali prezentacje w programie Power Point na temat ulubionego dnia w czasie ferii w bibliotece.

 

W czasie warsztatów plastycznych dzieci przeniosły się w kreatywny świat papieru. Pod bacznym okiem plastyka, Kamili Żaruk z Pracowni Artystycznej Rumiankowo oraz Gimnazjum nr 4, wykonywały ozdobne kartki walentynkowe. Dzieci nauczyły się wielu różnorodnych technik, poznały podstawowe materiały do zdobienia.

 

Podczas każdego dnia zaproszeni goście czytali fragmenty wierszy i włączyli się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna dziękuje osobom, które prowadziły zajęcia, sponsorom za wsparcie oraz wszystkim dzieciom za uczestnictwo.

 

W tym roku wsparli nas:

 • Urząd Miejski w Krotoszynie,
 • Polskie Linie Kolejowe SA Zakład Linii Kolejowych Ostrów Wlkp. oraz Straż Ochrony Kolei,
 • Angelika Milewska-Szydlak – instruktor LAB.krotoszyn,
 • Dawid Kujawski – założyciel LAB.krotoszyn,
 • Teatr „Duet” z Krakowa,
 • Kamilla Żaruk – pracownia artystyczna Rumiankowo,
 • SGB Bank Spółdzielczy,
 • Monika Jagodzińska – autorka książki Cykl,
 • Straż Miejska w Krotoszynie,
 • Beata Blecha – Restauracja Czak Cafe,
 • Martyna Rajch – Ministerstwo Kotleta Blu Bar,
 • Firma komputerowa Hardbit,
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Ewa S.A.,
 • Piomar. Hurtownia Art. Szkolnych, Biurowych i Papierniczych w Krotoszynie,
 • Hufiec ZHP Krotoszyn im. Powstańców Wielkopolskich – komendant phm. Marcin Szotkiewicz.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Marlena Nabzdyk, Mateusz Jędrzejak, Beata Waleńska, Klaudia Mielcarek

ikona daty17-02-2017, 15:12 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń3027
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt