Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45692937
Wiadomości
grafika
Józef Zdunek - Urodził się w 1937 roku w Orpiszewie, absolwent Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel, regionalista, bibliofil.
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja19-05-2017 15:31
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć11
Promocja tomiku poezji Józefa Zdunka "Wątpienia"

 

17 maja 2017 roku w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyła się promocja najnowszego tomiku wierszy Józefa Zdunka pod tytułem Wątpienia.


Licznie przybyłych na spotkanie wielbicieli poezji, rodzinę i przyjaciół autora powitała, w imieniu dyrektora biblioteki, Alina Kajewska.

 

Autor jest postacią powszechnie znaną społeczności lokalnej. Znamy go jako nauczyciela, pedagoga, turystę, historyka, regionalistę, społecznika, kolekcjonera ekslibrisów i widokówek.

 

Jest również miłośnikiem poezji, którą również sam tworzy. Pierwsze wiersze Józef Zdunek opublikował w prasie lokalnej. Kilka zostało nagrodzonych w konkursie literackim „Miłość niejedno ma imię”. W 2014 roku zadebiutował wydaniem książkowym poezji zatytułowanym Pożegnania nieustanne. Wątpienia są trzecim tomikiem poezji. Jak pisze sam autor „Na ogół są w nim wierszem łatwe, ale też i takie, które mogą budzić pytania czy wątpliwości, bo poruszają tematy trudne, nie do końca poznane, niezupełnie jasne, kontrowersyjne.”

 

We wstępie do tomiku Janusz Urbaniak pisze: „Jego wiersze dalekie są od stylistycznego przeładowania, są krótkimi komunikatami, które powstają na zasadzie językowej redukcji, wielokrotnego – jak mówi – dopracowywania. Oszczędność w posługiwaniu się słowem sprawia, że są klarowne i zyskują sposobność dotarcia do Czytelników o rozmaitych oczekiwaniach.”

 

Spotkanie uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie przygotowanych przez nauczycieli: Renatę Lewek-Adamczak i Grażynę Morawską. Na pianinie akompaniowała Lidia Mroczkowska Wystąpiły: Zuzanna Jarocka, Maria Kaik, Antonina Reising, Maria Dąbrowska, Oliwia Nowak i Kalina Chudy.  Wszystkie występujące solistki są laureatkami konkursów ogólnopolskich.

 

W imieniu Burmistrza Krotoszyna gratulacje złożył Jerzy Janicki. Wydanie tomiku współfinansował Urząd Miasta i Gminy w Krotoszynie, natomiast wydawcą jest Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej.

 

Po spotkaniu można było kupić tomik wierszy oraz zdobyć autograf autora.

 

Tomik poezji Wątpienia jest dostępny w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie. Życzymy miłej lektury przepełnionej refleksją nad prozą życia poprzez piękno poezji. 

 

Patronat medialny objęła Rzecz Krotoszyńska.

ikona daty26-05-2017, 11:01 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2613
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt