Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45693317
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja16-06-2017 12:54
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć74
Święto Ulicy 2017 - ulica Rawicka - podsumowanie

 

W sobotę 10 czerwca 2017 już po raz siódmy odbyło się Święto Ulicy, tym razem wspomogliśmy w organizacji festynu Radę Osiedla nr 9. Pomimo deszczowego poranka, podczas imprezy panowała słoneczna pogoda. Organizatorzy zaprosili mieszkańców ulicy Rawickiej i okolic, wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki do wspólnej zabawy. Tradycyjnie teren został podzielony na kilka stref: artystyczną, bezpieczeństwa, bajkolandię, gastronomiczną, gospodarzy, książki oraz zdrowia i urody. W tym roku nowością była strefa sportu.

 

Do swojej strefy zaprosił również Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Krotoszynie. W „Kreatywnym zakątku” dzieci i dorośli mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, spróbować swoich sił w grach i zabawach sprawnościowych oraz zabawach manualno-eksperymentalnych. Pyszne wypieki oferowała Mini Kawiarenka.  Podczas „drzwi otwartych” można było zapoznać się z ofertą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.


Jako pierwszy wystąpił zespół tańca ludowego pod kierunkiem pani Leny Kazubek. Następnie zaprezentował się Rafał Rettig - uczeń Gimnazjum nr 2, który zaprezentował się  z koncertem skrzypcowym Po tych występach oficjalnie „Święto Ulicy” otwarł Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Przybyłych gości powitała pani dyrektor biblioteki Ewa Bukowska oraz przewodniczący Rady Osiedla nr 9 pan Janusz Pierunek.  

 

Na scenie wystąpili: Zespół Muzyczny z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, Chór także z Zespołu Szkół nr 2. Do tańca przy największych przebojach Disco Polo zaprosił zespół „Sweet Boys”. Następnie zaprezentował się krotoszyński zespół „Pan Przecinek & Zespół Depresyjny” grający muzykę z pogranicza alternatywnej poezji śpiewanej. Występy na scenie zakończyła „Kapela zza Winkla”, która wykonuje utwory w gwarze wielkopolskiej, łatwo wpadające w ucho. Na zakończenie imprezy wszyscy obejrzeć mogli pokaz sztucznych ogni.

 

Dla najmłodszych uczestników imprezy powstała BAJKOLANDIA, w której promowana była akcja Cała Polska Czyta Dzieciom. Zaproszeni goście czytali dzieciom najpopularniejsze wiersze polskich poetów. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej wcielili się w postacie bajkowe: Króliczka, Kubusia Puchatka, misia Yogi. Dzieci brały udział w różnych grach, zabawach i konkursach. Dużym powodzeniem cieszyła się Gra Miejska. Na zwycięzców czekały nagrody i upominki. Jak co roku zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie bajkowych makijaży na twarzach milusińskich. Animatorka zapraszała do zabawy w Bajkowej Krainie.

 

Artystycznie, czyli w strefie wystaw było można podziwiać obrazy i prace plastyczne mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Swoje prace prezentowali: Bronisława Nowacka ze Zdun, Małgorzata Zimniak z Krotoszyna, Anna Ziembińska z Krotoszyna, Maria Cholewa z Durzyna, Danuta Stępień z Krotoszyna, Helena Klaus z Krotoszyna, Elżbieta Gasztka z Krotoszyna, Anita Adamczewska z Krotoszyna, Klub „Ludzie pozytywnie zakręceni”, Józef Jaśkowiak udostępnił zdjęcia z historii sportu w naszym mieście. Swoje pasje zaprezentowali mieszkańcy osiedla: zwiedzający z zainteresowaniem oglądali zdjęcia Andrzeja Chmielarza „Moje osiedle”, a miłośnicy militariów zapoznać się mogli z artykułami Piotra Bochyńskiego. Swoje prace zaprezentowali także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie.

 

KINOMATOGRAF to miejsce, gdzie odbyła się projekcja filmów dokumentujących ciekawe wydarzenia z historii Krotoszyna, promujące bibliotekę oraz Miasto i Gminę Krotoszyn.

 

Strefa książki – to miejsce, gdzie można było wymienić książki w ramach boocrossingu, przekazać w darze dla biblioteki, kupić wydawnictwa Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. Tu również przygotowano konkurs dla dorosłych pt. „Patroni naszych ulic”, nagrody ufundował Mirosław Gańko – radny Rady Miejskiej w Krotoszynie.

 

W strefie „zdrowia i urody” swoje produkty oraz profilaktykę prozdrowotną reklamowały panie z firm: AVON, ORIFLAME, HERBALIFE, TUPPERWARE, NATUR HOUSE, FAMILIA-Przychodnia M. Hoffmana, FAMILY FIT.

 

W Strefie Bezpieczeństwa można było otrzymać materiały edukacyjne oferowane przez: Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp, promujące akcję Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”.   Pan Łukasz Rabenda wykonywał bezpłatną usługę przeglądu gaśnic. Natomiast znakowaniem rowerów zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej w Krotoszynie. Wszystkich chętnych na wspinaczkę zapraszał Hufiec Krotoszyn Związku Harcerstwa Polskiego. Motocykliści ze Stowarzyszenia Klubu Motocyklowego Ignis Ardens MC Poland prezentowali swoje motocykle oraz zapraszali na dania z grilla, a Stacje Paliw – Ochman częstowały watą cukrową. Zaprezentowali się także Ochotnicza Straż Pożarna w Krotoszynie, Samodzielna Grupa Szturmowa – I Oddział Obrony Terytorialnej w Krotoszynie oraz działające od niedawna Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Krotoszyn”.


Miłośnicy koni mogli skorzystać z konnej przejażdżki w siodle lub bryczką, które oferował Rekreacyjny Klub Jeździecki Krotoszyńska Kawalkada.

 

Na głodnych i spragnionych czekała „Strefa Gastronomiczna”, gdzie posilić się można było różnymi potrawami przygotowanymi przez uczniów ZSP nr 3 i ZSP nr 2 w Krotoszynie, Rada Osiedla nr 9 serwowała grochówkę i kiełbasę z grilla. Słodkości oferował pan Józef Łakomy, a napoje Marek Gąszczak.

 

Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Banku Spółdzielczego w Krotoszynie, Rady Osiedla nr 9 a, za co serdecznie dziękujemy. Całość prowadzili: Marlena Jasik i Karol Pfeifer, natomiast oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił Zespół Muzyczny KORAL z Biadek. Dziękujemy OSP Biadki, Muzeum Regionalnemu w Krotoszynie, CSiR „Wodnik”, Hufcowi ZHP Krotoszyn za użyczenie sprzętu.

ikona daty16-06-2017, 12:34 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń3397
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt