ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44401860
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim - relacja

 

W czwartek 14.12.2017r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie z Marcinem Kydryńskim - polskim dziennikarzem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, producentem, podróżnikiem i fotografem.

 

Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic”, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

 

Nasz gość opowiedział m.in. o swojej najnowszej książce pt. „Biel. Notatki z Afryki”, która jest zapisem jego podróży do Afryki. Książka uzupełniona o wyjątkowe zdjęcia, pokazuje kontynent dziki i nieustannie zmieniający się na naszych oczach. „To świat nieuchronnie widziany z zewnątrz. Z dystansu. Opowieść „obcego”, naznaczonego bielą, jak nieuleczalną chorobą”, jak pisze sam autor. Bardzo osobisty zapis szczególnych wydarzeń i obserwacji z perspektywy Europejczyka w ciągu ostatnich 25 lat.

 

Z kolei książka „Lizbona. Muzyka Moich Ulic” to bogato zdobiona zdjęciami autora opowieść o jednym z najpiękniejszych miast świata. To osobisty opis Lizbony, wrażeń i wspomnień autora oraz jego codziennego życia w mieście nad Tagiem.

 

Moderatorem spotkania był Paweł W. Płócienniczak znany w Krotoszynie poeta, dziennikarz, fotograf. Pasjonaci fotografii mogli dowiedzieć się o sprzęcie fotograficznym jakim posługuje się Marcin Kydryński,  o technice robienia zdjęć, o sytuacjach w jakich powstają.

 

Uzupełnieniem spotkania była prezentacja składająca się z fotografii autorstwa Marcina Kydryńskiego.

 

Podczas spotkania można było zakupić płyty oraz egzemplarze omawianych książek. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania autorowi i zdobyć dedykację.

ikona daty18-12-2017, 13:34 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1822
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt