ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44309398
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. Kreatywna sołtys Bożacina

Znana i lubiana Lilianna Sekula-Łąkowska jest sołtysem w Bożacinie. Funkcję włodarza wioski pełni od 2016 roku. Rok wcześniej została przewodniczącą KGW i jest nią do dziś. Na co dzień doskonale spełnia się w pracach społecznych. W wolnych chwilach zajmuję się rękodziełem oraz rozwija swoją pasję do fotografii.

Pierwsze rękodzieła zaczęła tworzyć wspólnie z mama i siostrami. Wieczorami często zasiadały razem i szydełkowały oraz wyszywały haftem richelieu. Teraz dzięki temu ma w domu cała szafę ręcznie haftowanych obrusów, serwetek i poduszek.

Pasją do pieczenia zaraziła się od mamy. To ona przekazała jej swoje doświadczenie i tajniki, które przydają się w kuchni. Pierwsze okolicznościowe torty zaczęła tworzyć dla swoich siostrzeńców. Były to samochody, statki i ciasta z wizerunkiem bohaterów bajkowych. Tworzenie tortów daje jej dużo radości, ale wymaga cierpliwości i wprawy. Żeby zrobić tort potrzebuje kilkunastu godzin. Przygotowanie dekoracji pochłania jej najwięcej czasu. Dzięki zdolnościom plastycznym tworzy figurki z masy cukrowej, którymi przyozdabia ciasta.

W wolnych chwilach robi cudowne stroiki wielkanocne i bożonarodzeniowe. Zrobiła już choinkę z szyszek, makaronu, drzewka świąteczne, wianki z gałązek wierzbowych, a nawet ze słomy.

Swoją pasją do rękodzieła próbuje zarazić mieszkańców wioski. Z okazji dożynek co roku tworzy figurę dożynkową i organizuje konkurs na najładniejszą zagrodę. Ogłasza konkursy plastyczne dla dzieci , a dla starszych przygotowuje warsztaty rękodzieła np. decoupage, wyszywania z filcu itp.

Lilianna Sekula-Łąkowska umiejętnie łączy pracę sołtysa i przewodniczącej KGW ze swoimi zamiłowaniami plastycznymi i kulinarnymi. Tworząc piękne dekorację, rozwija swoje zamiłowania, a mieszkańcy wioski ją doceniają.

 

Dagmara Wachowiak

ikona daty05-01-2018, 09:05 ikona autoraib ikona wyświetleń1186
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt