Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45171065
Wiadomości
grafika
"Ocalić od zapomnienia" - zbiórka starych fotografii

 

Zbiórka Starych Fotografii w myśl hasła „Ocalić od zapomnienia” Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw i Krotoszyn Niezwykły organizują zbiórkę starych fotografii z terenu naszego miasta i okolic.

 

Wiele osób, szczególnie starszych posiada pieczołowicie pielęgnowane albumy fotograficzne, które przedstawiają lokalne bogactwo historyczne i kulturowe. Zdarza się, że wielu ludzi nie przykłada większej wagi do lokalnej historii - stare albumy fotograficzne jak i poszczególne zdjęcia lądują zapomniane na strychu lub w piwnicy. Dzieje się tak często z braku miejsca czy niemożliwości rozpoznania osób ze zdjęć. Aby nasze dziedzictwo nie odeszło w zapomnienie prowadzimy całoroczną akcję o nazwie „Zbiórka Starych Fotografii”.

 

W ramach akcji będziemy digitalizować część fotografii i oddawać je po zeskanowaniu właścicielom, a od mieszkańców, którzy wyrażają na to zgodę przyjmować leciwe fotografie i je archiwizować. Zebrane i zdygitalizowane zdjęcia będziemy publikować na internetowej stronie Krotoszyn Niezwykły, aby odnawiały wspomnienia, promowały miasto i podnosiły świadomość społeczną naszych mieszkańców oraz pozwalały uzupełnić wiedzę historyczną o naszym mieście i regionie.

 

Jeśli posiadasz stare zdjęcia obrazujące architekturę, miejsca, życie codzienne i wydarzenia publiczne i chcesz ocalić je od zapomnienia - przynieś je do Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw przy ul. Zdunowskiej 12 (nr tel.62 725 06 23). Projekt współfinansowany przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach Otwartego Konkursu Ofert Burmistrza Krotoszyna.

 

 

ikona daty15-01-2018, 08:33 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2105
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt