Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
40000421
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
52 Zimowy Rajd Turystyczny

Turyści zrzeszeni w krotoszyńskim Oddziale PTTK w dniu 27 stycznia rozpoczęli kolejny sezon turystyczny biorąc udział w 52 Zimowym Rajdzie Turystycznym im. Hieronima Ławniczaka, którego organizatorami były: Oddział PTTK Krotoszyn oraz Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej PTTK przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

W rajdzie udział wzięło 78 turystów z SP Gorzupia, SP Chwaliszew, SOSW Borzęciczki, ZSSpecjalnych, Koło PTTK nr 3, KTG „Koliba” i KTR „Peleton (oczywiście na rowerach) w bardzo różnym wieku. Niestety tylko pogoda niezbyt nam dopisała, ale na szczęście nie zniechęciła do udziału w Rajdzie. Pierwsi na trasę wyruszyli turyści rowerowi by zdążyć na czas do Trzebicka przed resztą uczestników. Trasa rowerowa wiodła na Chachalnię i dalej przez Ujazd i Wężowice do Trzebicka. Pozostałych uczestników na muzealnym korytarzu powitał prezes Oddziału PTTK Karol Piotrowski. Omówienia przebiegu Rajdu i trasy dokonali Juliusz Poczta i Władysław Szymczyk. Następnie uczestnicy wsiedli do zamówionego autokaru, którym udali się do kościoła pw św Macieja w Trzebicku Górnym. Przewodniczką w zastępstwie księdza proboszcza była młoda pani. Po wysłuchaniu skromnej relacji i obejrzeniu wnętrza zabytkowej świątyni kolarze ruszyli w drogę powrotną przez Biadaszkę, Cieszków i Zduny na metę usytuowaną w Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie. Turyści piesi podwiezieni zostali do restauracji „Światełko’ gdzie wysiadła część rajdowiczów, a reszta w okolicy restauracji „Leśniczówka”. Przy Szańcu pamięci 56 pp rajdowicze rzucili przysłowiowe kamienie na szaniec, a Juliusz Poczta opowiedział o historii tego miejsca. Następnie turyści udali się ulicami Krotoszyna pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tu w roli przewodnika wystąpił Władek Szymczyk. Nieco zmęczeni i troszkę zziębnięci turyści dotarli na metę Rajdu. Tu oczekiwała na nich gorąca herbata i smaczna zupa przygotowana przez pracowników Szkoły. Po posiłku przeprowadzono dwa konkursy – piosenki turystycznej w którym udział wzięło tylko 5 uczestników i rzuty kółkami do celu w którym udział wzięło 18 uczestników. Komisje konkursowe dokonały oceny występów i ogłosiły zwycięzców.

W konkursie piosenki turystycznej zwycięzcami zostali: Milena Bielawska z ZSS przed Dorotą Mielcarek SP Gorzupia, Mikołajem Szpurtaczem ZSS, Michałem Mielcarkiem SP Gorzupia i Nikodemem Szpurtaczem ZSS.

W konkursie rzutów najcelniej rzucali: Tomasz Kostka przed Klaudią Snadną oboje z SP Chwaliszew, Michałem Mielcarkiem SP Gorzupia oraz Agatą Popielarz i Tomaszem Błaszczykiem oboje z SP Chwaliszew.

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci map i wydawnictw turystycznych. Po podziękowaniu sobie za wspólnie spędzony czas turyści udali się do domów. Do zobaczenia już niebawem na kolejnym rajdzie „Szukanie Wiosny”.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Antoni Azgier

KTR Peleton

ikona daty30-01-2018, 13:44 ikona autoraPB ikona wyświetleń501
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt