Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45258436
Wiadomości
grafika
Mejszagolanki na scenie

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem prezentowanym na wileńskiej stronie internetowej, dotyczącym zespołu "Mejszagolanki", który obchodzi 20-lecie istnienia. Mejszagoła to miasto patnerskie Krotoszyna.  

* * *

Zespół, którym kieruje muzyk i pedagog – Jasia Mackiewicz, prezentuje i promuje polskie piosenki estradowe, aktywnie działa na niwie kultury na Wileńszczyźnie. „Mejszagolanki” od lat uczestniczą w odbywających się przedsięwzięciach artystycznych w kraju oraz w Macierzy, godnie prezentując swoją twórczość. Są gorąco oklaskiwane i obdarowywane wyrazami uznania i szacunku.

Zespół uczestniczy w dorocznych festynach polskiej kultury organizowanych na Wileńszczyźnie, w Kownie, a także w Polsce. Dobra renoma zespołu, z której słyną od lat „Mejszagolanki”, świadczy o tym, że zespół ma wysoki poziom artystyczny oraz pięknie dobrany repertuar. Repertuar zespołu to przede wszystkim piosenki liryczne, spokojne w tonie, wykonywane w stylu retro, czarujące i wspaniale brzmiące.

Podczas uroczystego koncertu „Mejszagolanki” wystąpiły w kilku odsłonach i zaprezentowały wiele wspaniałych piosenek, wśród których „Przy kominku”, „Kawiarenki”, „Być kobietą” i wiele innych znanych i popularnych utworów muzycznych.

Więcej - TUTAJ (kliknij)

 

Zobacz także - TUTAJ

 

Współpraca Krotoszyn - Mejszagoła (kliknij)

ikona daty06-12-2017, 11:23 ikona autoraib ikona wyświetleń1742
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt