Mniejsze zużycie węgla oraz redukcja emisji CO2, co przełoży się na czystsze powietrze dla mieszkańców miasta - to główne efekty projektu dekarbonizacji źródeł ciepła w Krotoszynie. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji spowoduje, że ponad 25 proc. ciepła będzie produkowane w oparciu o paliwo gazowo-olejowe. Nowa instalacja ograniczy roczne zużycie węgla o 2100 ton oraz zredukuje emisję CO2 o 4400 ton.
16 czerwca 2023 roku Veolia term zainaugurowała w Krotoszynie projekt Amber. W pierwszym etapie na terenie ciepłowni należącej do Veolii Zachód zostanie zamontowany kocioł gazowo-olejowy o mocy 2,8 MWt.
Modernizacja systemów ciepłowniczych jest elementem strategii dekarbonizacji Grupy Veolia w Polsce, której celem jest całkowite wyeliminowanie węgla do 2030 roku.
Modernizacja systemu ciepłowniczego w Krotoszynie to istotny krok w procesie zapewniania jego mieszkańcom bezpiecznych dostaw ciepła i energii. Zwłaszcza w obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej, to kluczowa kwestia dla naszego samorządu. Nie można pominąć też aspektu prośrodowiskowego, gdyż wszyscy chcemy, by powietrze, którym oddychamy, było jak najczystsze. Dlatego cieszę się, że nasze cele są zbieżne ze strategią Veolii. Jestem przekonany, że dzięki partnerskiemu podejściu wspólnie je zrealizujemy – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.