Po majowej misji gospodarczej Miasta i Gminy Krotoszyn i krotoszyńskich przedsiębiorców do Japonii (09-14.05.2023 r.) w japońskich gazetach o zasięgu kilku prefektur pojawiły się artykuły o wizycie delegatów w mieście Misato. Artykuły wraz z tłumaczeniem można obejrzeć na poniżej zamieszczonych zdjęciach.
str 1. „Delegacja z Polski poznaje wykorzystanie dzików”
Gazeta Chūgoku Shibun (zasięg: pref. Shimane, Tottori, Okayama, Hiroshima, Yamaguchi), wydanie z 14 maja
"10 osób z Polski i Krotoszyna odwiedziło Misato. W firmie Ohchi Yamakujira poznali proces przetwórstwa tuszy w produkt do sprzedaży. W świetlicy dzielnicy Onbara zobaczyli rękodzieło skórzane. Pan Tomasz Tarnawski był zainteresowany rękodziełem, bo to świetny pomysł powiązania firmy z lokalną społecznością oraz sposób na wykorzystanie dzika w całości. Wizyta miała się odbyć w 2020 r., ale z powodu pandemii musiała być przełożona."
str 2. „Delegacja z Polski uczy się o wykorzystaniu dzików”
Gazeta San’in Chūō Shinpō (zasięg: pref. Shimane i Tottori), wydanie z 26 maja
"Informacja o miejscach odwiedzonych przed delegację. Polacy poznali problem szkód wyrządzonych przez dzikie zwierzęta oraz stosowane w Misato rozwiązania. Pan Tomasz Tarnawski, prezes firmy Las Kalisz, był pod wrażeniem, że dzięki rękodziełu nie marnuje się żadna część dzika, a branding firmy jest wspierany. Chciałby przełożyć tę dobrą praktykę na polski grunt."
str 3. „Życie odławianych dzików na dobry użytek”
Gazeta San’in Chūō Shinpō (zasięg: pref. Shimane i Tottori), wydanie z 5 czerwca
"Artykuł to komentarz/esej. Autor pisze, że dziki są dużym problemem w Japonii, wyrządzają szkody i mogą być wyrządzić człowiekowi krzywdę. Jednakże w dalszym ciągu są to żywe istoty, więc po odłowieniu, należy je dobrze wykorzystać. Delegacja z Polski uczyła się tego podczas wizyty w Misato. Byłoby wspaniale, gdyby dobre praktyki z tego miasteczka zostały przeniesione do obcych krajów."