W niedzielę, 21 czerwca br., na boisku w Różopolu odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. Organizatorami wydarzenia byli: Miasto i Gmina Krotoszyn, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krotoszynie oraz jednostki OSP Różopole, Roszki i Tomnice.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W jej skład weszli przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP oraz strażacy z jednostek OSP działających na terenie gminy.
Młodzi druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej z przeszkodami. Wszystkie drużyny pomyślnie ukończyły zmagania, wykazując się dużym zaangażowaniem, sprawnością i umiejętnościami.
Po zakończeniu konkurencji nastąpiło podliczenie punktów oraz uroczyste wręczenie nagród, medali i pucharów. Dekoracji zwycięzców dokonali: Zastępca Burmistrza Krotoszyna Sławomir Horyza, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP dh Waldemar Florkowski, Wiceprezes Zarządu dh Grzegorz Zawodny oraz Komendant Miejsko-Gminny dh Darian Paszek.
W zawodach uczestniczyło łącznie 21 drużyn MDP.
W kategorii chłopców i drużyn mieszanych zwyciężyła MDP OSP Krotoszyn I. Drugie miejsce zajęła MDP OSP Kobierno, a trzecie MDP OSP Orpiszew.
W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się MDP OSP Świnków. Na drugim miejscu uplasowała się MDP OSP Roszki, natomiast trzecie miejsce zdobyła MDP OSP Brzoza.
W rywalizacji uczestniczyły również drużyny z jednostek OSP Benice, Biadki, Bożacin, Chwaliszew, Gorzupia, Lutogniew, Różopole, Wielowieś oraz Sulmierzyce.
Wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców, strażaków oraz sympatyków pożarnictwa, którzy z zainteresowaniem śledzili sportową rywalizację młodych adeptów strażackiego rzemiosła.
Na zakończenie Zastępca Burmistrza Krotoszyna Sławomir Horyza podziękował sędziom, organizatorom zawodów, pracownikom Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia. Młodym zawodnikom i ich opiekunom pogratulował osiągniętych wyników, dziękując jednocześnie za czas, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania do zawodów.
![]()
Zdjęcia: Sebastian Kalak, PKR24
Krótka relacja z zawodów: https://www.facebook.com/reel/1715938119617886/




















